Rower elektryczny - co warto o nim wiedzieć?
Bez względu na to, czy chodzi o rower elektryczny trekkingowy, czy też inny wariant elektryka, masz do czynienia z hybrydą. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że pojazd jest napędzany zarówno siłą mięśni, jak i silnikiem. W ten sposób można zatem pokonywać dłuższe dystanse. Trzeba mieć na uwadze, że rower trekkingowy elektryczny (ani żaden inny rower elektryczny) nie jest tym samym, co motorower. W przypadku pojazdów, które opisujemy, dopuszczalna w naszym kraju prędkość wynosi 25 kilometrów na godzinę.
Rower elektryczny trekkingowy - technika poruszania się
Jazda na rowerze elektrycznym jest oczywiście nieco inna niż na jego klasycznym odpowiedniku. W tym pierwszym przypadku znacznie większe jest bowiem przyspieszenie. Obroty korby wspomaga bowiem silnik elektryczny, który dysponuje pokaźnym momentem obrotowym. W związku z tym żadnym problemem nie jest szybkie rozpędzenie się do ustalonej przez przepisy prawne prędkości 25 kilometrów na godzinę. Trzeba jednak uważać, gdyż jeśli rowerzysta nie jest przyzwyczajony tak sporego przyspieszenia, może on łatwo stracić panowanie nad kierownicą.
Spore znaczenie w przypadku jazdy na rowerach elektrycznych ma jazda w trybie ekonomicznym. Taką możliwość daje na przykład rower elektryczny trekkingowy w sklepie Rowerzysta.pl. Jazda w trybie eco mode sprawia, że moc jest nieco mniejsza, jednak akumulator wystarcza na znacznie dłużej.
Spore znaczenie w kwestii jazdy na rowerach elektrycznych ma także technika w trakcie podjazdów na wzniesienia. W takich miejscach szczególnie docenisz elektryczne wspomaganie. W trakcie ruszania pod górkę najlepiej jest startować nieco w bok — pod kątem 45 stopni. Wtedy bowiem połączenie dużego momentu obrotowego oraz stromego nachylenia nie wywoła upadku. Na szczęście w ofercie sklepu rowerowego Rowerzysta.pl dostępne są jednoślady, które gwarantują możliwie maksymalne bezpieczeństwo użytkowania.
Bez względu na to, czy zdecydowałeś się na rower elektryczny damski na Rowerzysta.pl, czy też jego męski odpowiednik, powinieneś zwrócić uwagę na bezpieczeństwo hamowania. Aby dobrze opanować tę czynność, najlepiej nauczyć się najpierw hamować bez wspomagania elektrycznego, a następnie robić to w trybie eko. Odczuwanie hamowania jest bowiem nieco inne niż w przypadku rowerów napędzanych wyłącznie siłą mięśni.
Podsumowując, rower trekkingowy damski w ofercie Rowerzysta.pl to pojazd, który swoją specyfiką znacznie różni się od tradycyjnego jednośladu. Ogromne znaczenie ma w jego przypadku nauka bezpiecznej jazdy. Warto wykorzystać do tego celu na przykład place, na których nie ma ludzi, a także ruchu samochodowego. Powodzenia!
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze