Czym jest karta wielowalutowa?
Chyba każdy z nas, słyszał już o kartach walutowych. Jest to wówczas jedna z najszybszych oraz najwygodniejszych metod zawierania transakcji w obcych państwach. Karta multiwalutowa daje nam możliwość wykonywania płatności w niemalże każdym kraju. Ponadto jej użytkowanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami serwisowymi. Tego typu karty to świetne rozwiązanie nie tylko podczas pobytu w innym państwie, lecz również, kiedy dokonujemy zakupów w sklepach internetowych, które uniemożliwia nam płatność w złotówkach.
Jak korzystać z karty wielowalutowej?
Wiele osób obawia się, iż posiadanie takiej karty wiąże się ze skomplikowaną obsługą oraz koniecznością poznawania nowych, zaawansowanych funkcji przewalutowania środków. Jak się jednak okazuje zupełnie nie potrzebnie! Multiwalutowe karty funkcjonują na niezwykle prostych zasadach, gdyż podczas wykonywania transakcji w swojej walucie krajowej (czyli PLN) wykorzystujemy budżet znajdujący się na naszym koncie osobistym. Natomiast, gdy chcemy zapłacić w obcej walucie, używamy do tego budżetu z rachunku walutowego. Jeżeli znajdujące się na nim środki pokrywają cenę produktu, za który płacimy, bank nie obciąży nas dodatkową prowizją.
Jak wykonywać płatności przy użyciu karty wielowalutowej?
Karta wielowalutowa nie tylko wyglądem przypominać nam będzie tradycyjną kartę debetową, ponieważ wykonywanie płatności również przebiega identycznie. Oznacza to, że za jej pomocą możemy "normalnie" płacić poprzez zbliżenie do terminala, wykonywanie przelewów itp. Oprócz tego powinniśmy bezproblemowo wypłacić z niej gotówkę w zagranicznych bankomatach.
Jak założyć konto wielowalutowe?
Aby założyć kartę wielowalutowe, konieczne będzie udanie się do wybranego przez siebie banku. Często zdarza się, iż podczas zakładanie tradycyjnej karty debetowej, konsultanci sami proponują nam nabycie konta wielowalutowego. Takie usługi świadczone przez Alior Bank są w 100% darmowe. Jedynym wymogiem, który musimy spełnić, będzie wykonanie transakcji na co najmniej 300 PLN. Podobne zasady panują w niemalże każdym banku, ale nie powinien być to duży problem, zwłaszcza w przypadku osób, które regularnie odwiedzają strony zagranicznych sklepów internetowych.
Kto może otworzyć konto walutowe?
Nie ma żadnej konkretnej grupy społecznej, dla której dedykowane są konta walutowe. Tego typu konto może założyć każdy, kto ukończył 18-sty rok życia oraz młodzież w wieku 13-17 lat za zgodą rodzica. Kantor walutowy Alior Banku oferuje nam szybkie przewalutowanie środków, a także mnóstwo dodatkowych opcji, związanych z posiadaniem konta walutowego, dlatego warto rozważyć jego wybór!
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze