Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 07:26

Szampon na łojotok – czego w nim szukać?

Odpowiedni szampon na łojotok jest konieczny w przypadku nadmiernie pobudzonych gruczołów łojowych. Jednak o tym, jaka może być przyczyna tego zaburzenia, czego powinniśmy szukać w składzie dobrego szamponu na łojotok oraz jakie produkty jeszcze się przydadzą, by szybciej unormować ten stan, powiemy niżej.
  • 14.08.2024 10:33
  • Autor: Grupa tipmedia
Szampon na łojotok – czego w nim szukać?

Łojotok – inaczej łojotokowe zapalenie skóry – co to za choroba?

Łojotok, w skrócie ŁZS, to często spotykana dermatoza, której leczenie nie jest łatwe, ze względu na brak konkretnej farmakologii oraz przewlekły charakter. Co oznacza, że schorzenie ma swoje nawroty i okresy remisji.

Objawy łojotokowego zapalenia skóry mają postać rumieniowo-złuszczających się, swędzących zmian, a na nich:

  • brązowe lub żółte, tłuste łuski,

  • surowiczy wysięk,

  • nawarstwiony martwy, wyschnięty naskórek,

  • a nawet „skorupa”.

Dowiedz się więcej na temat kosmetyków na łojotokowe zapalenia skóry na głowie na stronie https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lojotokowe-zapalenie-skory/ 

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Przyczyną choroby są najprawdopodobniej drożdżaki Malassezia. Te pasożyty naszego ciała, tworzące mikrobiom, normalnie nic złego nam nie robią. Jednak w sprzyjających im warunkach, jak tłusta cera czy zaburzona odporność organizmu, zaczynają nadmiernie się rozmnażać, tworząc stan zapalny. Warto również zwrócić uwagę na agresywne kosmetyki, które mogą zaburzać warstwę ochronną skóry  mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dematologica

Szampon na łojotok – a może warto wypróbować od razu skuteczny zestaw SEBORH

Jeśli dokucza Ci łojotok, to spróbuj stosować wysokiej jakości szampon, ale też specjalną emulsję i płyn do pielęgnacji skóry głowy objętej ŁZS, by szybciej uspokoić wszystkie objawy oraz poczuć ulgę. To wszystko znajdziesz w zestawie Seborh.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

 

Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – zawiera skuteczne składniki, jak np.: siarczek selenu, glinka biała, mleczko pszczele, ichtiol czy biolin. Dlatego dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy ze wszystkich zanieczystości, złuszcza i usuwa martwy naskórek. Co ważne zabija grzyby oraz bakterie, ale też nawilża skórę, jak również pobudza ją do regeneracji.

  • Emulsja Seborh – ma w sobie pirokton olaminy, mocznik, siarkę oraz olej z czarnuszki.  Szybko odkaża, niweluje stany zapalne, podrażnienia, swędzenie oraz podrażnienia skóry. Likwiduje nadmierne łuszczenie się naskórka, wygładza go, staje się bardziej miękki i nawilżony. Emulsja przywraca równowagę gruczołom łojowym.

  • Płyn Seborh – może pochwalić się dużą ilością kwasów: migdałowym, glikolowym czy jabłkowym, ale też znajdziesz w nim ekstrakt z miłorzębu, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej oraz argininę. Mgiełka ma działanie regeneracyjne, wzmacnia mikrokrążenie i naczynia krwionośne. Szybko reguluje proces złuszczania naskórka oraz pracę gruczołów łojowych. Świetnie nawilża.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Skuteczna pielęgnacja przy łojotoku – czyli jaka?

Łojotokowe zapalenie skóry wymaga regularnych wizyt u dermatologa, który prowadzi właściwe leczenie. Są to odpowiednio dobrane do zaawansowania choroby leki doustne, miejscowe albo inne preparaty. Warto systematycznie stosować dermokosmetyki z odpowiednio dobranymi składnikami: kwasami, ekstraktami i wyciągami, które holistycznie oddziałują na wszystkie objawy choroby. Przede wszystkim powinny niwelować stany zapalne, nadmierne łuszczenie się naskórka, ale też zatrzymywać wodę w skórze oraz działać ochronnie, czyli odbudowywać zaburzoną warstwę ochronną naskórka. 

Zobacz również: Portalkosmetologiczny.pl – artykuły i porady na temat skutecznej pielęgnacji.

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry głowy objętej łojotokiem, wymaga kontaktu z lekarzem oraz stosowania wysokiej jakości dermokosmetyków z kwasami, które skutecznie będą regulować działanie gruczołów łojowych oraz wzmacniać barierę hydrolipidową skóry. Warto pamiętać o tym również w okresie remisji. 

Materiał partnera