Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 23:31
Reklama Hipol
Reklama
News will be here

Europejski plener artystyczny

Ośrodek Kultury w Oławie zaprasza do uczestnictwa w warsztatach organizowanych z okazji XVIII pleneru artystycznego

FOTOGRAFIA

Paweł Syposz    
Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP Poznań na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia. Praca magisterska: "Zmiana pojęcia warsztatu w sztuce współczesnej". Technik i czeladnik fotografii. Informacje o pracy dydaktycznej dostępne na stronie http://www.afa.com.pl/afa. Komercyjnie wspiera działalność studia Parkform. www.parkform.com Od 1994 roku wykonuje prace związanie z fotografią reklamową i wydawniczą. Portfolio fotografii autorskiej dostępne pod adresem www.syposz.com.Technika wykonania prac to najczęściej fotografia srebrowa,
fine art print, wielkoformatowe błony graficzne, wrażeniowe instalacje odfotograficzne, audiowizualne pokazy mobili świetlnych.
Podczas warsztatów realizowany będzie Projekt Sfera Rzeczy Znalezionych
                                                   
Wymagany sprzęt : aparat cyfrowy

Termin: 27 – 28 VII godz .10-16
Ilość miejsc : 7-8

Paweł Olejniczak
Zajmuje sie fotografią dokumentalną i produktową. W swoich zdjeciach przedstawia fascynacje zwykłością i codziennością. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Republika Czeska).
Wybrane cykle: "Gorzko! Gorzko!", "Polscy futboliści amerykanscy", "Pop Pope", "Olejniczakowie w Anglii", "Trasy słoików".

Cel warsztatów:
- przyblizenie techniki odzyskiwania kolorowych negatywów wielkoformatowych z materiału FUJI FP100C,
- podstawy obsługi światłomierza zewnętrznego,
- podstawy pracy z kamerą wielkoformatową,
- praca w grupie celem stworzenia mini cyklu opartego na wspólnej warstwie plastycznej.

Warsztaty zostaną przeprowadzone przy użyciu konkretnego materiału swiatłoczułego, ktorego wlasciwością jest możliwość odzyskania kolorowego negatywu. Jesli chodzi o treść zdjęć, nie określa jej z góry. Chciałby, aby temat i sposób realizacji, w ramach zasugerowanej techniki, został wybrany przez uczestników po konsultacji z prowadzącym. Podczas pierwszego dnia   przedstawione zostaną podstawy techniki i pomysłu. Przeprowadzony zostanie przykładowy proces od naświetlenia do skanowania. Drugiego i trzeciego dnia (tj. środa czwartek) zdjecia w plenerze - ramy czasowe po ustaleniu z uczestnikami. Wieczorem obróbka materiału - analogowa i cyfrowa.

Głównym celem jest zainteresowanie prostą i efektowną techniką analogową. Przy okazji korzystania z materiałów instant pozytyw/negatyw, efekt jest szybki i przystępny dla uczestników. Ułatwia to naukę, umożliwia wyciąganie wniosków na bieżąco.

Wymagany sprzęt : organizator zapewnia sprzęt i materiały

Termin: 22-24 VII , godz. 10.00 -18.00
Ilosc miejsc : 5

Rafał Siderski
Fotograf od 10 lat, skupiony na projektach dokumentalnych i portrecie. Absolwent Instytutu Fotografii Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (ITF).

Warsztat  bedzie skupiony wokół projektów dokumentalnych  opowiadajacych o bliskich osobach, społecznościach.  Celem jest poznanie historii takiej formy dokumentu oraz nauka wykonania takich zdjęć, poznanie dlaczego reportaż zawsze jest dokumentem, ale dokument nie jest reportażem. Jak zapowiada artysta “Będzie duzo ogladania, wykonywania prac i rozmów”.

Wymagany sprzęt : aparat cyfrowy

Termin: 30 VII – 1 VIII , godz. 10:00
Ilosc miejsc : 5-7

Grzegorz Kwolek
Fotografią zajmuje sie od 1991r, od 1997 zawodowo. Na swej fotograficznej drodze pozostał wierny klasycznej fotografii srebrowej. Drugą jego pasją jest Wrocław, dlatego na jego zdjęciach można zobaczyc głównie to miasto. W czasie dwudniowego spotkania z artystą uczestnicy warsztatów wspólnie wyjdą w plener, próbując utrwalić najbardziej malownicze miejsca Oławy, położone głównie nad Odrą. Przewidziane jest fotografowanie wielkoformatowymi kamerami 4x5” na tradycyjnych materiałach srebrowych. Drugi dzień uczestnicy warsztatów spędzą w ciemni, sporządzając kopie stykowe i powiększenia.

Wymagany sprzęt : organizator zapewnia wszystko

Termin: 27 VII godz 16.00 , 28 VII godz. 10.00
Ilość miejsc : 3

Dorota Sitnik
Urodzona w 1981 roku we Wrocławiu, mieszka w Polanicy Zdroju.
Absolwentka Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu  oraz Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego (kierunek malarstwo, specjalizacja fotografia).
Od 2009 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczyła  w wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. Oprócz fotografii zajmuje się rysunkiem oraz projektowaniem graficznym.
www.dorotasitnik.pl

                                   
WARSZTATY FOTOGRAFII KREACYJNEJ

                                                              Nie można stworzyć dzieła sztuki, jeśli nie jest
                                                                 ono zorganizowane jednoczącą je myślą.

                                                                                                                      E.G. Craig

Temat warsztatów: Autoportret Kreacyjny

Cel warsztatów: Idea spotkania wynika z kluczowego dla współczesnej fotografii dyskursu pomiędzy świadectwem a kreacją. Warsztat  ma na celu zapoznanie uczestników z możliwościami samodzielnego kreowania obrazu fotograficznego, którego źródłem nie jest rzeczywistość zastana, ale zainscenizowana, spreparowana celowo pod kątem zrealizowania zaprojektowanej wcześniej autorskiej wizji.
Uczestnicy będą mieli okazję fotografować nie to, co jest dane wprost w postaci zastanego widoku, ale to, co zobaczą w wyobraźni. Warsztat umożliwi odpowiedni dobór środków realizacji tego typu strategii. Temat autoportretu ma sprowokować uczestników do  stworzenia szeregu wariacji na swój temat, co może być wstępem do poszukiwań w przyszłości głębszych, znaczących artystycznie odniesień do własnej podmiotowości.
Program: Prezentacja artystów  i ich projektów fotograficznych, które w różny sposób podejmują temat kreatywnego podejścia do autoportretu, a następnie analiza metod, środków stylistycznych i technologicznych, które zostały w nich wykorzystane (między innymi autoportret wielokrotny, fotosynteza, zdjęcie w zdjęciu, dyptyk fotograficzny i inne), jako baza do dalszej pracy.
W trakcie dwóch spotkań, każdy uczestnik wykona autoportret za pomocą jednej z wybranych metod, a końcowy rezultat zaprezentowany zostanie na wystawie po warsztatowej.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienie aparatów cyfrowych, statywów oraz dowolnych rekwizytów które mogą być pomocne w stylizacji.

Termin: 30-31 VII , godz. 10:00
Ilość miejsc: 5-7

Katarzyna Karczmarz
Ukończyła studia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w specjalności psychologia kliniczna oraz na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wykładowca w Międzynarodowym Forum Fotografii KWADRAT. 
Wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe:
2011 r. – Ludzie i Rzeczy, Galeria Nowa w Kole, w ramach Jubileuszowej X edycji Konkursu Fotograficznego Portret 2011,
2011 r. – 4-wymiar, Galeria Fotografii w Świdnicy,
2010 r. – Ludzie i Rzeczy, Galeria Pusta w Katowicach,
2010 r. – XXXV Konfrontacje Fotograficzne, Gorzów Wielkopolski,
2010 r. – Widzieć więcej, Galeria Sztuki Najnowszej w Gorzowie Wielkopolskim,
2009 r. – XIX Krajowy Salon Fotografii Artystycznej, Żary,
2008 r. – Teraz - dowód współistnienia, Galeria BWA w Jeleniej Górze,
2008 r. – Martwa Natura, Galeria "Pod Atlantami" w Wałbrzychu,
2008 r. – Martwa Natura, Galeria "Korytarz" Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
  Publikacje:
Krzysztof Jurecki, 2010 r. W kręgu siebie. W: Exit. Nowa sztuka w Polsce. Nr 4 (84) 2010. Warszawa.
Piotr Komorowski, 2008 r. Pozornie Martwa Natura. W: Format. Pismo Artystyczne. Nr 54, 4/2007/2008, s. 104. ASP Wrocław.
http://www.katarzynakarczmarz.pl

Program: Zajęcia są kierowane do osób pragnących doskonalić się w realizacji portretów w atelier. Warsztat polega na ćwiczeniu umiejętności świadomego posługiwania się fotografią w celu uzyskania określonej wcześniej wizji. Dwa główne pojęcia, wokół których skupia się praca to wizualizacja, czyli świadomość tego, co chcemy zobaczyć na odbitce oraz świadomość kadru, czyli umiejętność przełożenia swojej wizji na język obrazu fotograficznego. Jako pomocne, zostaną także omówione miedzy innymi: specyfika sposobu „widzenia” aparatu fotograficznego, rodzaje oświetlenia sprzyjające portretowi, pomiar światła, warunki naświetlenia na negatywie, wywoływanie, ręczna praca nad odbitką, a także elementy
pracy z osobą portretowaną.
Metodą pracy jest fotografia negatywowa. Zajęcia trwają dwa dni. Uczestnicy mają do dyspozycji aparat średnioformatowy z materiałami oraz atelier fotograficzne wraz z ciemnią. Każdy uczestnik podczas warsztatu wykonuje jeden portret wybranej osoby, następnie wywołuje negatyw oraz robi własnoręcznie odbitkę.
Każdy etap pracy nad portretem – od stworzenia wizji obrazu, poprzez skonfrontowanie jej z aktualnymi warunkami technicznymi po przygotowanie własnoręcznie odbitki w ciemni – jest konsultowany z prowadzącym warsztat.

Materiały fotograficzne oraz sprzęt zapewnia organizator.
Termin:30 VII – 1 VIII godz. 10.00
Ilość miejsc: 7

MALARSTWO

Petra Kattendick
Mieszka w Oberasbach nieopodal Norymbergii w Niemczech.
Kreatywne tworzenie,  twórcze przełożenie własnych przeżyć oraz wyrażanie uczuć w obrazach było od zawsze nieodłącznym elementem jej życia, zwłaszcza w kontaktach z drugim człowiekiem.
W roku 2005 odważyła się po praz pierwszy pokazać publicznie swoje prace. Od tego czasu pracuje jako niezależna artystka oraz wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z sukcesem prowadzi kursy malarstwa dla kobiet oraz dzieci z rożnych środowisk. Jesienią 2005r. otworzyła własne studio malarstwa.

WYSTAWY:
Lipiec 2006 – Wystawa prac dziecięcych w ratuszu w Oberasbach.
Marzec 2007 – „Uczucia” – wystawa prac wykonanych pastelami olejowymi oraz technika akrylową w ratuszu w Oberasbach.
Czerwiec 2008 – „Barwne marzenie” – wystawa obrazów wykonanych pastelami olejowymi oraz farbami akrylowymi w miejscowości Fürth.
Lipiec/sierpień 2008 – „Barwne marzenie” – wystawa prac w ratuszu miasta Oberasbach.
Październik/listopad 2008 – wystawa prac w mieście Stuttgart
Kwiecień/maj 2009 – „Myśli” – wystawa prac wykonanych techniką akrylową w  Norymberdze.
Artystka o sobie samej:
Temat moich prac: wyrażać to, co jest we mnie. Pokazać myśli, uczucia i przeżycia w obrazach. Dać wyraz fantazji. Ująć piękno. Znaleźć spokój i czas. Uciec od codzienności.
„Dodaj swemu sercu skrzydeł… Malowanie jest balsamem dla duszy”.
Materiały zapewnia organizator.
Termin: 24-25 VII  godz. 10.00
Ilość miejsc: 7

Bożena Potoczny
Absolwentka Liceum Plastycznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego - Wydział Filologiczny oraz Studium Reżyserii PWST we Wrocławiu. Wieloletni pracownik naukowy oraz pedagog, animator kultury współpracujący z instytucjami kultury we Wrocławiu i w Oławie. Malarka specjalizująca się w technikach, takich jak: akwarela, pastele, akryl i olej. Główne zainteresowania autorki to portret i studium natury. Bożena Potoczny swoją działalność artystyczną prowadzi od ponad 30 lat, w tym okresie była autorką wielu wystaw malarskich i fotograficznych.
Opis warsztatów
Celem prowadzonych warsztatów jest zapoznanie z podstawowymi technikami malarskimi, jak: pastele, akwarele i rysunek. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych, zarówno zaawansowanych, jak i rozpoczynających swoją przygodę z malarstwem i rysunkiem. Poprzez doskonalenie strony warsztatowej uczestnicy mają jednocześnie możliwość poznania  zasad kompozycji i zdobycia umiejętności obserwacji natury.

Materiały zapewnia organizator.
Termin:23-24 VII  godz. 10.00
Ilość miejsc: 5

Józef Kawa
Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Wieloletni pedagog uprawia malarstwo olejne oraz akwarelowe, grafikę, a także rzeźbę w drewnie. Tematy prac czerpie z natury. Ulubione to pejzaże oraz architektura. Urzeka go piękno krajobrazu we wszystkich porach roku.
Wielokrotnie uczestniczył w plenerach organizowanych przez Ośrodek Kultury w Oławie. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.

Materiały zapewnia organizator.
Termin: 26-27 VII  godz. 10.00
Ilość miejsc: 5

CERAMIKA
Joanna Zabuska
Absolwentka wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu). Od kilku lat prowadzi zajęcia warsztatowe z ceramiki dla dzieci. Autorka wielu wystaw interdyscyplinarnych połączonych z działaniami performatywnymi,  muzyką na żywo oraz projekcjami multimedialnymi w Polsce i w Niemczech.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi metodami pracy z gliną. Każdy będzie mógł wykonać przedmiot użytkowy – miseczkę, kubek, kafelek. Poza tym zajęcia mają na celu rozbudzenie twórczej kreatywności, ekspresji w projektowaniu. Uczestnicy wykonywać będą według własnego projektu także małe formy rzeźbiarskie i ceramiczne maski. oraz zapoznaja się również z  plemiennymi rysunkami dawnych kultur, historią ceramiki.
Ręcznie wykonywane przedmioty będą jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Warsztaty będą także ciekawą formą spędzania czasu podczas wakacji, dzięki której każdy zapoznać będzie się mógł ze sztuką, jaką jest wykonywanie ceramiki. Jest to także doskonała forma odskoczni dla osób zestresowanych na co dzień.
 
Materiały zapewnia organizator.
Termin: 22-23 VII godz. 10.00
Ilość miejsc: 5-7

Alice Formánková (ceramika)
Podstawowe wykształcenie artystyczne zdobyła dzięki Stanisławowi Víši, Marcie Demelovej i Władysławowi Kučíkowi, które pogłębiała zarówno samokształceniem jak i ukończeniem kolejnych kursów. W 2009 roku studiowała „portret” u malarza akademickiego Martina Šárovca. Tworzy nie tylko prace malarskie i graficzne. Realizuje się także w projektach 3D obiektów zarówno jeśli chodzi o proste instalacje, obiekty stworzone za pomocą nietradycyjnych technik, jak i dzieła ceramiczne. Do jej ulubionych materiałów należy ceramika, porcelana, szkło, metal, papier i tekstylia. Obecnie poświęca się studiom plastyki ceramicznej pod okiem artystek Jindry Vikowej i Ivice L. Vidrovej. Jest współzałożycielką grupy artystycznej Maxmilián oraz scenografem grupy teatralnej „Hýbl” w Czeskiej Trzebowej. Restauruje i tworzy także kukiełki dla teatru lalek „Czterolistna koniczyna” w Czeskiej Trzebowej.

Ulubione techniki:

malarstwo: pastel, akryl, tempera, akwarela, olej
grafika: rysunek piórkiem, przedruk, suchoryt, linoryt
inne techniki: kolaż, enkaustyka, ceramika, techniki alternatywne.
Ulubione tematy:
figury, przyroda, abstrakcja, symbolika

Podczas zajęć warsztatowych tworzone będą lalki kukiełkowe z masy ceramicznej samoutwardzalnej.

Materiały zapewnia organizator.
Termin: 29 VII, 1 VIII godz. 10.00
Ilość miejsc: 5

Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z kilkoma wytycznymi:

1. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które ukończyły 16 rok życia
2. Każdy uczestnik może wziąć udział w jednym działaniu warsztatowym
3. Warunkiem uczestnictwa uczestników zajęć jest wysłanie maila zgłoszeniowego na adres: [email protected]
Mail zgłoszeniowy powinien zawierać następujące informacje:
imię i nazwisko, telefon kontaktowy, wgląd w twórczość własną – np. link do galerii internetowej bądź kilkanaście fotografii jako załączniki w formacie nieprzekraczającym 1200px na dłuższym boku (dotyczy zajęć z fotografii), kilka zdań opisujących pasje i zainteresowania, wybór działania warsztatowego (poprzez podanie nazwiska prowadzącego warsztaty) - proponujemy wskazać jedno główne i jedno awaryjne, które będzie rozpatrzone w przypadku braku wolnych miejsc.

O naborze do grupy warsztatowej decyduje głos kuratora i prowadzącego warsztaty. W przypadku zakwalifikowania się do grupy warsztatowej w mailu zwrotnym zostanie przesłana pełna informacja o tym, jak należy się do warsztatów przygotować i co należy ze sobą mieć.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mgid.com, 649292, DIRECT, d4c29acad76ce94f
lijit.com, 349013, DIRECT, fafdf38b16bf6b2b
lijit.com, 349013-eb, DIRECT, fafdf38b16bf6b2b
openx.com, 538959099, RESELLER, 6a698e2ec38604c6
appnexus.com, 1019, RESELLER, f5ab79cb980f11d1
improvedigital.com, 1944, RESELLER
pubmatic.com, 161673, RESELLER, 5d62403b186f2ace
admanmedia.com, 925, RESELLER
smartadserver.com, 3713, RESELLER
openx.com, 540866936, RESELLER, 6a698e2ec38604c6
adform.com, 2671, RESELLER
yahoo.com, 59674, RESELLER, e1a5b5b6e3255540
smaato.com, 1100042823, RESELLER, 07bcf65f187117b4
yahoo.com, 58935, RESELLER, e1a5b5b6e3255540
triplelift.com, 11656, RESELLER, 6c33edb13117fd86
pubmatic.com, 158481, RESELLER, 5d62403b186f2ace
smartadserver.com, 3713, RESELLER, 060d053dcf45cbf3
appnexus.com, 15349, RESELLER, f5ab79cb980f11d1
zeta.com, 757, RESELLER
rubiconproject.com, 9655, RESELLER, 0bfd66d529a55807
Xapads.com, 145030, RESELLER
google.com, pub-3990748024667386, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Pubmatic.com, 162882, RESELLER, 5d62403b186f2ace
video.unrulymedia.com, 524101463, RESELLER, 29bc7d05d309e1bc
lijit.com, 224984, DIRECT, fafdf38b16bf6b2b
Pubmatic.com, 163319, RESELLER, 5d62403b186f2ace
adyoulike.com, c1cb20fa2bbc39a8f2ec564ac0c157f7, DIRECT
adyoulike.com, a15d06368952401cd3310203631cb18b, RESELLER
rubiconproject.com, 20736, RESELLER, 0bfd66d529a55807
pubmatic.com, 160925, RESELLER, 5d62403b186f2ace
onetag.com, 7a07370227fc000, RESELLER
lijit.com, 408376, RESELLER, fafdf38b16bf6b2b
spotim.market, sp_AYL2022, RESELLER, 077e5f709d15bdbb
smartadserver.com, 4144, RESELLER
nativo.com, 5848, RESELLER, 59521ca7cc5e9fee
smartadserver.com, 4577, RESELLER, 060d053dcf45cbf3
appnexus.com, 13099, RESELLER
pubmatic.com, 161593, RESELLER, 5d62403b186f2ace
rubiconproject.com, 11006, RESELLER, 0bfd66d529a55807
onetag.com, 7cd9d7c7c13ff36, DIRECT
ssp.e-volution.ai, AJxF6R4a9M6CaTvK, RESELLER
rubiconproject.com, 16824, RESELLER, 0bfd66d529a55807
adform.com, 2664, RESELLER, 9f5210a2f0999e32
appnexus.com, 11879, RESELLER, f5ab79cb980f11d1
appnexus.com, 15825, RESELLER, f5ab79cb980f11d1
smartadserver.com, 1247, RESELLER, 060d053dcf45cbf3
smaato.com, 1100056735, DIRECT, 07bcf65f187117b4
smaato.com, 1100004890, DIRECT, 07bcf65f187117b4
rubiconproject.com, 24600, RESELLER, 0bfd66d529a55807
sharethrough.com, iBAzay96, RESELLER, d53b998a7bd4ecd2
pubmatic.com, 156177, RESELLER, 5d62403b186f2ace
pubmatic.com, 161674, RESELLER, 5d62403b186f2ace
insticator.com,15188195-e4cc-40b1-98f1-d6390cc63cbb,RESELLER,b3511ffcafb23a32
rubiconproject.com,17062,RESELLER,0bfd66d529a55807
video.unrulymedia.com,136898039,RESELLER
sharethrough.com,Q9IzHdvp,DIRECT,d53b998a7bd4ecd2
pubmatic.com,95054,DIRECT,5d62403b186f2ace
lijit.com,257618,RESELLER,fafdf38b16bf6b2b

 

KOMENTARZE
Autor komentarza: Zenek S.Treść komentarza: ,, ... Co o tym myślicue?" Ja myślę , że jackpol w kulki leci A służby jeszcze bardziejData dodania komentarza: 27.11.2024, 19:50Źródło komentarza: Marek Drabiński: - Cały czas mam nadzieję, żę sprawa zatruwania Odry zostanie rzetelnie wyjaśnionaAutor komentarza: AITreść komentarza: a moze istnieje jakas sztuczna inteligencja co moglaby zarzadzac swiatlami w olawie i jakos rozladowac korki hmmData dodania komentarza: 27.11.2024, 19:43Źródło komentarza: Są światła. Armegedon na skrzyżowaniu trwa!Autor komentarza: MieczysławTreść komentarza: Coś na bieżąco nie jesteś. Internet masz, to w czym problem?Data dodania komentarza: 27.11.2024, 18:43Źródło komentarza: Są światła. Armegedon na skrzyżowaniu trwa!Autor komentarza: Julek z OławyTreść komentarza: ... wyjątkowym nieporozumieniem są światła na przejściu koło dworca PKS?!, autobus przejeżdża raz na godzinę!, a światła czerwone dla przechodzacych włączone non stop-godzinami!, ... chyba tylko po to by piesi płacili mandaty!!!!Data dodania komentarza: 27.11.2024, 18:42Źródło komentarza: Są światła. Armegedon na skrzyżowaniu trwa!Autor komentarza: ZiomTreść komentarza: Prawnie nie ma żadnego polderu i wielu taka sytuacja pasuje.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 18:30Źródło komentarza: Marek Drabiński: - Cały czas mam nadzieję, żę sprawa zatruwania Odry zostanie rzetelnie wyjaśnionaAutor komentarza: ZrównoważonyTreść komentarza: Generalna dyrekcja odpowiada za obwodnice, sejmiki, Platforma ma rząd, sejmik więc panowie z Platformy do roboty zamiast zrzucać teraz na burmistrza. Który burmistrz w kraju wybudował obwodnicę, dajcie przykład konkretny.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 18:26Źródło komentarza: Są światła. Armegedon na skrzyżowaniu trwa!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama