Włosy – naturalny nośnik informacji o stanie zdrowia
Włosy to naturalny materiał genetyczny każdego człowieka, który zawiera cenne informacje na temat stanu odżywienia organizmu. W przeciwieństwie do badań wykonywanych z krwi, badanie przeprowadzane przy użyciu ściętych kosmyków pozwala poznać skład mineralny włosów z kilku ostatnich miesięcy. W ten sposób możesz dowiedzieć się więcej na temat stanu zdrowia oraz wysycenia organizmu poszczególnymi składnikami mineralnymi. Wykonanie analizy pierwiastkowej pozwala skutecznie przeciwdziałać niedoborom i wdrożyć suplementację dostosowaną do indywidualnych potrzeb, która umożliwi Ci dbanie o zdrowie i kondycję włosów z większą świadomością.
Analiza pierwiastkowa włosa – co to jest?
Analiza pierwiastkowa włosa to nowoczesne badanie diagnostyczne, które pozwala ocenić stan odżywienia organizmu na podstawie niedużej ilości ściętych włosów. Badanie polega na oznaczaniu pierwiastków kluczowych dla zachowania prawidłowego zdrowia, a także pierwiastków toksycznych, których obecność może wpływać na występujące dysfunkcje. W czasie analizy dokonuje się również weryfikacji proporcji między poszczególnymi związkami chemicznymi. Sprawdzeniu poddaje się m.in. poziom: wapnia, sodu, potasu, fosforu, cynku, żelaza, magnezu, molibdenu, miedzi, chromu, litu, kobaltu, niklu, strontu, selenu, wanadu, baru, boru, srebra, krzemu, siarki, jodu oraz cyny i grupy pierwiastków toksycznych.
Przeprowadzeniem analizy pierwiastkowej włosów zajmuje się wykwalifikowany trycholog (specjalista od skóry głowy i włosów). Badanie możesz wykonać we Wrocławiu w Centrum Medycyny i Trychologii Biomedika, które oferuje możliwość wzięcia udziału w trzech rodzajach analizy włosów:
- Biomol,
- EHA (Elemental Hair Analysis),
- H4H (Health4Hair).
Więcej informacji na temat poszczególnych rodzajów badań znajdziesz na stronie internetowej centrum Biomedika.
Jakie wyniki daje analiza pierwiastkowa włosa?
Poddanie się badaniu analizy pierwiastkowej włosa pozwala ocenić stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni. Wyniki zawierają m.in. poziom stężeń poszczególnych pierwiastków śladowych z odniesieniem się do wartości prawidłowych i dopuszczalnych (w przypadku pierwiastków toksycznych). Ponadto pacjent otrzymuje od trychologa analizę tendencji zdrowotnych oraz zaleceń wobec aktywności fizycznej, które zawierają opis typu metabolicznego, program suplementacyjny oraz dietę metaboliczną.
Wskazania do przeprowadzania analizy pierwiastkowej włosa
Do gabinetu trychologicznego z zamiarem wykonania analizy pierwiastkowej włosa warto zgłosić się przy występujących zaburzeniach ze strony organizmu. Badanie włosów wspomaga leczenie przypadłości trychologicznych, dermatologicznych, neurologicznych, kardiologicznych, a także psychoemocjonalnych. To także doskonały sposób, aby lepiej poznać swój organizm i zadbać o niego w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego oraz w okresie rekonwalescencji po przebytej chorobie lub zabiegu.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze