Dla kogo jest urlop w Japonii?
Wakacje w Japonii poleca się przede wszystkim osobom, które fascynują się kulturą i sztuką Dalekiego Wschodu – w tym kraju wciąż żywe są tradycje, wierzenia i rytuały z poprzednich wieków. Popularne są tu m.in. ceremonie parzenia herbaty (a konkretniej: zielonej herbaty matcha), sztuki układania kwiatów czy odgrywania tradycyjnego teatru. Wielu turystów pragnie zobaczyć także gejsze – artystki i tancerki, które wciąż można spotkać w Kioto w dzielnicy Gion lub w Tokio (https://planetescape.pl/kraj/japonia/). Wycieczka do Japonii może być nieszablonowym pomysłem na podróż poślubną, a także na wyjazd rodzinny. Czy jest to odpowiedni kierunek dla osób, które pragną słońca i wypoczynku? Niekoniecznie, bo chociaż Japonia posiada tropikalną wyspę Okinawę, to plażowe wakacje z powodzeniem można zorganizować w innych częściach Azji, np. w Tajlandii czy Indonezji. Japonia spodoba się natomiast miłośnikom przyrody oraz, bez wątpienia – miłośnikom nowoczesnych technologii i architektury.
Kiedy jechać do Japonii?
Najlepsza pora na odwiedziny tego kraju przypada na miesiące pomiędzy marcem a majem oraz wrześniem i listopadem. Miesiące letnie, od czerwca do sierpnia to zwykle okres upałów, wysokiej wilgotności w powietrzu oraz tajfunów, natomiast grudzień i styczeń – niskich temperatur i śniegu, co może być plusem dla miłośników narciarstwa. Wielu turystów pragnie odwiedzić Japonię w czasie kwitnienia wiśni. Trzeba tu jednak nadmienić, że wiśnia kwitnie przez kilka miesięcy w całym kraju, ale w różnych jego częściach to zjawisko można podziwiać zaledwie przez kilka dni. Jeśli więc chcecie trafić na kwitnięcie wiśni w Tokio lub Kioto, należy wcześniej sprawdzić aktualny kalendarz kwitnienia.
Co zobaczyć w Japonii?
W programie podróży po Japonii nie może zabraknąć Tokio – stolicy kraju, jednego z najbardziej nowoczesnych miast świata. Na Tokio należy przeznaczyć m.in. dwa dni, a podczas dwudniowej wycieczki odwiedzić najpopularniejsze dzielnice, czyli Shinjuku, w której znajduje się Tokyo Metropolitan Government Building, Shibuya, znanej z ogromnego przejścia dla pieszych Shibuya Crossing, ciekawych kawiarni i świetnych knajp sushi oraz parku Yoyogi, Roppongi, królowej imprez czy Asakusa, dzielnicy pełnej tradycyjnych świątyń i spokojnej atmosfery. Symbolem zarówno Tokio, jak i Japonii, jest góra Fuji, święta góra wyznawców szintoizmu i buddyzmu oraz najwyższy szczyt w kraju. Obecnie góra jest otwarta dla zwiedzających, a trekking na nią uznawany jest za przyjemny i odpowiedni dla osób ze średnią kondycją.
Oprócz Tokio, w Japonii warto zobaczyć też Osakę (https://planetescape.pl/blog/najlepsze-atrakcje-w-japonii-co-warto-zobaczyc/), trzecie największe miasto w kraju. Miasto słynie ze wspaniałej kuchni oraz zabytków. Najważniejszym miejscem jest Zamek Osaka, a najpopularniejszym i najbardziej turystycznym – kolorowa, neonowa dzielnica Dotonbori. Zamek Osaka został zbudowany w 1580 roku i ma ogromne historyczne znaczenie – była to budowla symbolizująca Zjednoczenie Japonii. Znany jest z ciekawej architektury: charakterystycznej, brokatowej elewacji, zielonego dachu, wysokiej wieży i rozległych ogrodów. Wokół zamku posadzone są drzewa wiśni i śliwy, wiśnie kwitną na wiosnę, śliwy na zimę. Z innych, ciekawych miejsc w Osace uwagę przyciąga Universal Studios Japan, które jest japońską wersją amerykańskiej wytwórni filmów. Fabrykę można zwiedzać.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze