Spotkanie w Ośrodku Kultury otworzyła Katarzyna Makarowska: - Chcemy dziś pokazać i przedstawić sylwetki kandydatów, którzy odmienią nasz powiat. Drużynę ludzi, która chce działać wspólnie dla całego powiatu. Trójkę liderów, która połączyła siły, by zrobić coś dla większej rzeszy ludzi. Dziękujemy, że przyszliście na naszą konwencją, bo to pokazuje, że ważne są dla was sprawy lokalne.
Gmina Oława
Plan na gminę Oława przedstawiła Monika Dewerenda, kandydatka na stanowisko wójta: - Planujemy realizację dużych inwestycji przy współudziale miasta, gminy, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Będziemy korzystać ze środków krajowych i Unii Europejskiej. Odblokowane zostały pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, mamy bardzo duże możliwości. W przeciwieństwie do innych komitetów, Niezależna Inicjatywa Społeczna nie chce, aby kobiety w polityce łagodziły obyczaje. Chcemy mieć realny wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Urodziłam się w Oławie i od 35 lat mieszkam w Oleśnicy Małej. Tu uczęszczałam do Szkoły Podstawowej, potem Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Oławie. Rozpoczęłam studia i w tym samym czasie podjęłam pracę w Starostwie Powiatowym. Uważam, że bogate doświadczenie oraz wiedza, jaką posiadam, dzięki ukończeniu trzech kierunków studiów, pozwolą mi sprawie i efektywnie zarządzać gminą Oława. Mam dyplom z zarządzania, zdobyty na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, na specjalności logistyka w biznesie - to pozwoli mi na sprawne zarządzenie finansami, poprzez planowanie inwestycji i nadzór nad nimi. Studiowałam też bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Nasze gminy często muszą sobie radzić z sytuacjami kryzysowymi. Doskonale wiem, że można im zapobiegać poprzez odpowiednie procedury i ich zastosowanie. Musimy zadbać o bezpieczeństwo naszej gminy. Kolejny kierunek, który ukończyłam, to studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim w zakresie ochrony danych osobowych. Jest to mi temat bardzo bliski, ponieważ pracuję w Starostwie Powiatowym w Oławie pełniąc funkcję inspektora ochrony danych. Każdy z nas słyszał o oszustwach, incydentach, wyłudzeniach, naruszeniach ochrony danych. Wdrożenie i realizacja odpowiednich procedur umożliwi ochronę przed tym. We wrześniu ukończę czwarty kierunek -MBA management. Wiedza i doświadczenie, które zdobyłam, zajmując kierownicze stanowisko urzędnicze w oławskim Starostwie Powiatowym, pozwolą mi wykorzystać kwalifikacje na stanowisku wójta gminy Oława. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki cudownych dzieci. Igusia ma 7 lat, Tomuś 3,5. Oboje uczęszczają do placówek oświatowych na terenie gminy Oława, więc wiem, z jakimi problemami boryka się duża część mieszkańców. Nasze tereny są niedostosowane, brakuje stref rekreacyjnych w placówkach oświatowych, nie wszystkie wydają posiłki dla dzieci. Ponadto źle zorganizowane są świetlice w szkołach, brakuje dostosowania ich do potrzeb pracujących rodziców. Budowa żłobka i przedszkola w lokalizacji dogodnej na wszystkich mieszkańców jest dla nas priorytetem. Myślimy nie tylko o budowie obiektu, ale też o dostosowywaniu budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych i zatrudnieniu solidnej kadry dydaktycznej.
Dewerenda podkreślała, że jej program to "top 10", nie będące katalogiem zamkniętym. Długo mówiła o szczegółach, z którymi będzie się można zapoznać w mediach społecznościowych komitetu.
Kandydatami na radnych Rady Gminy Oława są: Jakub Turański, Kamil Kaliszuk, Andrzej Cielecki, Paulina Choina, Marzena Teodorska, Marek Haszczak, Łukasz Ostropolski, Rafał Wysocki, Mariusz Olender, Bożena Biela, Paweł Kotwica, Marcin Ziobrowski, Daniel Cholewicki, Marzena Jałoszyńska i Joanna Zdrzałka.
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Kandydatką NIS na burmistrza Jelcza-Laskowic jest Anna Witkowska: - Od urodzenia mieszkam w tej gminie i z tym miejscem związałam również życie zawodowe. Pracując najpierw poza jej terenem wymyśliłam, że chcę zmienić swoje życie i postanowiłam wybudować przedszkole w Miłoszycach. Od kilkunastu lat jest to miejsce, które rozbudowuję, doskonalę i współtworzę wraz z moją kadrą. Mam ogromną empatię i serce, dostrzegam potrzeby, zwłaszcza tych najsłabszych, np. niepełnosprawnych. Mam też odwagę i nieustępliwość, która daje mi możliwość przesuwania pewnych granic. Nasze przedszkole najmocniej skierowało swoją pracę w stronę dzieci z niepełnosprawnościami. Jestem fanką teorii, że wszystko jest możliwe i to od nas zależy, jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość. Stworzyłam sobie kawałek swojego świata i wychodzę z tej strefy komfortu, by działać na rzecz naszej gminy. Wiem, że można ją upiększyć, udoskonalić, dostosować tak, by była lepszym miejscem do życia. To mój główny cel - stworzyć miejsce lepsze do życia. Jestem kobietą pracy, mam podwinięte rękawy, to mój nawyk. Uwielbiam pracować z ludźmi, nie jestem przyzwyczajona do wystąpień publicznych. Skończyłam Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku rekreacji i nauczycielskim. Jestem też absolwentką germanistyki, biegle mówię po niemiecku, dobrze po angielsku. Mam doświadczenie w tworzeniu zespołu i atmosfery współdziałania i zmieniania rzeczywistości. Pasjonuje mnie nurkowanie, tydzień temu skoczyłam ze spadochronem. Lubię rzeczy, które dają mi świadomość przekraczania granic, a z drugiej strony bardzo cenię ciszę i spokój. Kandydowanie jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, bo muszę pokonywać pewne swoje ograniczenia i nieśmiałość, ale wierzę, że warto. Czas, który przed nami, jest ogromną szansą na pozyskiwanie środków zewnętrznych. Pamiętam, gdy kilka lat temu pisaliśmy w przedszkolu projekt na środki w celu stworzenia dodatkowych oddziałów i zakupu wyposażenia dla dzieci z niepełnosprawnościami. Powiedziano nam, że to musi być projekt marzeń. Taki napisaliśmy i wszystko, o co prosiliśmy, do nas trafiło. Mam wrażenie, że tak samo może być w naszych gminach. Współpraca w ramach NIS jest szansą, żebyśmy po raz pierwszy od wielu lat mogli współtworzyć naszą rzeczywistość. Porozumienie jest najważniejszym elementem. Trudno zrobić cokolwiek, bez zmiany nastawienia ludzi. A ja mam ogromne doświadczenie w zmienianiu nastawienia, przełamywaniu stereotypów, pokonywaniu barier w naszych głowach. Jestem dla Jelcza-Laskowic bardzo dobrą kandydatką.
1 marca nie przedstawiono kandydatów do Rady Miejskiej w J-L. 9 marca w Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się kolejna konwencja i wtedy mają oni zostać zaprezentowani.
Powiat oławski
Paulina Lis przedstawiła program kandydatów do Rady Powiatu. Zawiera on kilka głównych filarów, takich jak:
* inicjatywa aktywny samorząd - aktywni radni,
* inicjatywa wsparcia lokalnej przedsiębiorczości,
* inicjatywa poprawy bezpieczeństwa,
* inicjatywa poprawy i rozbudowy infrastruktury,
* inicjatywa w zakresie edukacji i kultury,
* inicjatywa w zakresie ochrony zdrowia,
* inicjatywa w zakresie gospodarki nieruchomościami powiatu,
* inicjatywa zielone płuca powiatu oławskiego.
Kandydatami na radnych powiatowych, okręg miasto Oława: Adam Basiński, Marcin Turek, Anna Wloczyk, Paulina Lis, Michał Grzeszczuk, Dawid Kułakowski, Ewelina Działa, Dorota Borowska, Mariusz Oleszczuk, Anna Wojtas-Sawicka
Kandydatami na radnych powiatowych, okręg miasto i gmina Jelcz-Laskowice są: Katarzyna Makarowska, Szczepan Szafran, Marcin Zając, Mariusz Rudnicki, Kacper Kłodziński, Anna Maria Lesiecka, Jerzy Dziubka.
Kandydatami na radnych powiatowych, okręg gmina Oława i gmina Domaniów: Szymon Kościelak, Damian Markowski, Agnieszka Wereszczyńska-Paź, Tomasz Kożak, Ewelina Golec, Grzegorz Berezowski, Ewa Żerebecka,
Napisz komentarz
Komentarze