O tym, że radny PiS Piotr Regiec jest zatrudniony w spółce miejskiej, wspomniał na październikowej sesji Rady Miejskiej w Oławie radny Platformy Obywatelskiej Krzyszof Rydzoń, gdy dyskutowano nad zmianą uchwały dotyczącej sprzedaży alkoholu w mieście. Radny PO powiedział, że nie może przejść obojętnie patrząc na to, jak przedmiotowo przez władze miasta są traktowani radni koalicji rządzącej w Oławie, czyli PiS i BBS.
- Współczuję niektórym z państwa, bo wiem, że to są układy ii układziki. Wiem, że pan Piotr Regiec ma pracę w jednej ze spółek miejskich, żeby doczekać spokojnej emerytury, więc trzeba tę uchwałę po prostu klepnąć, tak jak oczekuje tego burmistrz - powiedział Rydzoń.
63-letni radny Regiec na sesji nie odniósł się do słów radnego Rydzonia. W rozmowie z nami kilka dni później potwierdził natomiast, że od końca sierpnia tego roku jest zatrudniony w oławskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji na stanowisku specjalisty do spraw jakości. Otrzymał umowę na pełny etat, na razie na trzy miesiące. Nie zamierza jednak dyskutować o tym, dlaczego został zatrudniony w spółce miejskiej.
- Radny Rydzoń ma prawo do swojej opinii, a ja nie zamierzam z tym dyskutować - mówi Regiec, który jeszcze kilka miesięcy temu współrządził w Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu, gdzie pracował od 2016 roku. Początkowo był dyrektorem placówki, a po półtorarocznej przerwie zastępcą dyrektora. Gdy jesienią 2023 roku wybory parlamentarne wygrała obecnie rządząca w kraju koalicja, na czele z Platformą Obywatelską, Regiec rozstał się z KOWR-em. Twierdzi, że zrobił to z własnej inicjatywy, za porozumieniem stron, ze względu na zmianę partii rządzącej w kraju, a co się z tym wiąże, "zmianą na gorsze polityki realizowanej przez KOWR", co podkreśla.
Wysłaliśmy do w KOWR we Wrocławiu następujące pytania:
- Do kiedy Piotr Regiec, były już zastępca dyrektora OT KOWR we Wrocławiu, pracował na tym stanowisku?
- Kiedy rozwiązano z nim umowę i z jakiego powodu?
- Czy przed odejściem z pracy przebywał na zwolnieniu lekarskim (jak długo?)
Odpowiedzi, jakie otrzymaliśmy, są połowiczne: - Pan Piotr Regiec pracował na stanowisku Zastępcy Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu do dnia 11.12.2023 roku. Rozwiązanie stosunku pracy z Panem Piotrem Regiecem nastąpiło 31.08.2024 roku.
I tyle.
W tak zwanym międzyczasie, po wyborach samorządowych i po rozmowach "w szerszym gronie", również w związku z niedawnymi problemami z wodą w Oławie, okazało się, że Piotr Regiec mógłby pracować w oławskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Z kim to konkretnie były rozmowy, w jakim gronie - radny nie chciał nam powiedzieć. Ostatecznie z końcem sierpnia podjął pracę w ZWiK.
- Nie jest to tak odpowiedzialna praca jak w KOWR, ale jestem z niej zadowolony i z korzyścią dla spółki wykorzystam tu moje wieloletnie doświadczenie m.in. w pracy w laboratorium - mówi Regiec, który ma tytuł doktora nauk rolniczych w zakresie technologii żywności, od lat jest związany z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu jako pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Technologii Rolnej i Przechowalnictwa.
W oławskiej spółce ZWiK chcieliśmy się dowiedzieć więcej szczegółów zatrudnienia tam radnego Piotra Regieca, ale poproszono nas, aby wysłać pytania drogą mailową. Wysłaliśmy je 7 listopada i czekamy na odpowiedzi. Chcieliśmy wiedzieć, od kiedy w spółce istnieje stanowisko specjalisty ds. jakości? Jeżeli jest to stanowisko istniejące w ZWiK od dłuższego czasu, to kto je wcześniej zajmował i dlaczego powstał wakat? Jeżeli stanowisko powstało wraz z zatrudnieniem pana Piotra Regieca, to z jakiego powodu je utworzono i jaki jest zakres obowiązków osoby tam pracującej? Zapytaliśmy też, czy inni kandydaci mieli szansę aplikować na to stanowisko. Ilu chętnych było i dlaczego wybrano właśnie pana Regieca?
Napisz komentarz
Komentarze