Wrocław/Opole
Studia
Wolne miejsca na studiach licencjackich bądź jednolitych magisterskich są na Uniwersytecie Opolskim. Zainteresowani studiami na bioinformatyce, biologii, chemii, edukacji techniczno-informatycznej, filologii polskiej, filologii rosyjskiej od podstaw, filologii czeskiej, filozofii, kierunkach fizycznych, gospodarce przestrzennej, historii, informatyce, inżynierii środowiska, logistyce, matematyce, naukach o rodzinie, ochronie środowiska i teologii
- mogą zgłaszać się do poszczególnych instytutów opolskiej uczelni. Marzący o zawodzie nauczyciela znajdą tam miejsca na kierunkach przygotowujących do nauczania biologii z geografią, rosyjskiego z angielskim oraz fizyki i matematyki.
Wolne miejsca na kierunkach przyrodniczych są także na Uniwersytecie Wrocławskim. Tam już trwa drugi nabór. - Na chemii jak zawsze powodzeniem cieszyła się chemia biologiczna - o jeden indeks konkurowały trzy osoby - mówi Małgorzata Porada-Labuda z biura promocji UWr.
- Zostało natomiast 80 miejsc na chemii podstawowej, 80 - na chemii środowiska i 60 - na informatyce chemicznej. Na chemię można się zapisywać do 10 września. Do 16 września będą przyjmowane zgłoszenia kandydatów na Wydział Fizyki i Astronomii. Astronomowie mogą przyjąć jeszcze 25 osób. Na fizyce czeka zaś 89 indeksów. Chętni mają do wyboru aż siedem specjalności. Oprócz klasycznej fizyki teoretycznej i fizyki doświadczalnej, także studia interdyscyplinarne, na przykład ekonofizyka czy modelowanie układów biologicznych.
Uniwersytet Wrocławski jest jedyną uczelnią na Dolnym Śląsku, która proponuje studia na specjalności nauczanie fizyki i matematyki. Na fizyce technicznej 64 osoby mogą rozpocząć siedmiosemestralne studia inżynierskie, których program opracowano z myślą o osobach mniej zainteresowanych teorią, a bardziej praktyką. Proponowane specjalności, to: fizyka medyczna, stosowana fizyka ciała stałego oraz dozymetria i ochrona radiologiczna.
Pozostały wolne miejsca na biologii (40) i nauczycielskiej biologii z chemią (50). Tam zapisy potrwają do 16 września. Najprawdopodobniej we wrześniu będzie także dodatkowy nabór na ochronę środowiska na uniwersytecie.
Zainteresowani przedmiotami przyrodniczymi mogą także starać się przyjęcie na I rok na Uniwersytecie Przyrodniczym. Tam od 5 sierpnia zaczął się nabór na ogrodnictwo, rolnictwo, technikę rolniczą i leśną oraz towaroznawstwo.
(API)
Napisz komentarz
Komentarze