- Data Center - co to takiego?
- Jak wybrać dobrego usługodawcę?
Data Center - co to takiego?
Data Center to miejsce, które oferuje przede wszystkim miejsce do gromadzenia danych klientów. W ramach współpracy możesz skorzystać m.in. z usługi przechowywania danych, tworzenia i odzyskiwania kopii zapasowych. Data Center w Polsce coraz częściej wykorzystuje się także, aby przed przechowywać i obsługiwać strony internetowe. Centrum danych służy także do przechowywania zasobów i udostępniania ich za pomocą aplikacji chmurowych. Na gromadzenie danych w takich miejscach bardzo często decydują się również sklepy e-commerce, platformy do gier online oraz wiele innych firm, których podstawą jest bardzo duży ruch klientów na zasobach w sieci. Jeśli twoja działalnośc wymaga nieustannego przetwarzania bardzo dużej ilości danych, Data Center to rozwiązanie dla ciebie.
Usługa Data Center nie polega bowiem jedynie na wynajmie miejsc na serwerze (choć to jedna z głównych gałęzi tego typu działalności). Usługa ta obejmować może także instalację i konserwację sprzętu, zarządzani łączami, korzystanie z usług w chmurach publicznych, prywatnych i hybrydowych. Do tego nie bez znaczenia są odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia:zapory ogniowe, programy anty-malware, profesjonalna ochrona przed atakami DDoS. Warto zwrócić uwagę, że nowoczesne Data Center daje także bogate możliwości projektowania dostępu do danych i zarządzania nimi, m.in. w oparciu o modele ról. Do tego nie do przecenienia jest wsparcie techniczne takie jak Remote Hands.
Jak wybrać dobrego usługodawcę?
Wybierając Data Center w Polsce koniecznie należy zwrócić uwagę na odpowiedni poziom zabezpieczeń. Ważnym wyznacznikiem poziomu usług jest zastosowanie systemów bezpieczeństwa w standardzie TIER III. Dodatkowe udogodnienia świadczące o ponadstandardowym przygotowaniu miejsca to m.in. podniesienie podłogi powyżej 100 cm, zastosowanie systemów detekcji wodoru, badań jakości energii. Oczywiście ważne są także przystępne stawki, natomiast duże znaczenie ma zdolność do natychmiastowej skalowalności, pewność optymalnej wydajności, a także pełna dostępność usług bez przełączania awaryjnego wynikającego z tworzenia lub odzyskiwania kopii zapasowych.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze