- W obecnym roku szkolnym nasi praktykanci szkolą się w zakresie trzech stanowisk pracy: pracują w sekcji kuchenno-gastronomicznej w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Oławie, w sekcji porządkowo-sprzątającej w Powiatowym Centrum Edukacyjno-Rewalidcyjnym oraz jako pracownicy hali sprzedaży w markecie budowlanym Bricomarche – mówi Paulina Skibińska, pedagog i trener pracy w ZSS w Oławie. Praktyka odbywa się 2 razy w tygodniu. Uczniowie są podzieleni na grupy i odbywają praktyki pod czujnym okiem trenerów pracy: Anny Burczyc, Anety Drelichowskiej, Marty Maligrandy oraz Pauliny Skibińskiej.
Głównym celem edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczących się w Szkołach Specjalnych Przysposabiających do Pracy jest poznanie rzeczywistych warunków funkcjonowania na rynku pracy, umożliwienie im nabywania umiejętności praktycznych oraz podjęcie zatrudnienia na otwartym lub chronionym rynku pracy.
Dzięki praktykom wspomaganym uczniowie mają szansę przygotować się i zdobyć niezbędne umiejętności do pracy oraz sprawdzić samych siebie.
Aktualnie poszukujemy miejsc na praktykę na nowy rok szkolny, gdyby jakaś firma, sklep albo przedsiębiorstwo było zainteresowane współpracą z naszą szkołą prosimy o kontakt mailowy w tej sprawie na adres szkoły: [email protected] z dopiskiem: „praktyka wspomagana”. Praktyka jest bezpłatna, uczniowie otoczeni są opieką i nadzorem pracownika szkoły, a Państwo mogą mieć dodatkowe ręce do dokładnej pracy.
Reklama
Oława. Wyjątkowe praktyki – wyjątkowych uczniów
Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy Zespole Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie w październiku rozpoczęli praktyki wspomagane na otwartym rynku pracy.
- 19.05.2023 13:24
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze