Branża logistyczna we Wrocławiu potrzebuje nowych pracowników
Rozwój branży logistycznej we Wrocławiu wynika z kilku czynników. Po pierwsze: rozległe tereny podmiejskie umożliwiają budowę dużych centrów magazynowych, które nie przeszkadzają lokalnym mieszkańcom, ponieważ umiejscowione są na działkach inwestycyjnych, charakteryzujących się dodatkowo doskonałym skomunikowaniem. Ogromne znaczenie ma także zaplecze IT – a z tego Wrocław słynie już co najmniej od dekady. Wreszcie w stolicy Dolnego Śląska łatwo o pracowników – zatrudnienia szukają mieszkańcy samego miasta i okolic, a także pragnący dorobić liczni studenci, preferujący pracę z elastycznym grafikiem i w niepełnym wymiarze godzin.
Jeśli więc szukasz pracy jako magazynier we Wrocławiu, prawdopodobnie znajdziesz co najmniej kilka ciekawych ofert.
Co zrobić, aby zdeklasować konkurencję na stanowisko magazyniera?
Osoby poszukujące naprawdę dobrych ofert na stanowisku magazyniera, będą potrzebowały odpowiednich kwalifikacji. To właśnie pracownicy z doświadczeniem, dysponujący wartościowymi certyfikatami, mogą liczyć na najlepsze warunki płacowe.
Rozejrzyj się w ofercie szkoleń związanych z branżą magazynową. Do przydatnych kwalifikacji należą m.in. obsługa systemów magazynowych, podestów ruchomych, regałów magazynowych, wózka widłowego i czytników kodów kreskowych, a także umiejętność korzystania z oprogramowania związanego z obsługą zamówienia wewnętrznego i zewnętrznego w popularnych systemach ERP.
Wśród najbardziej pożądanych kompetencji miękkich wymienić należy sumienność, dobrą organizację własnego czasu oraz umiejętność pracy w grupie.
Kto najlepiej płaci magazynierom we Wrocławiu?
We Wrocławiu mają siedziby giganci logistyki, tacy jak DPD czy DB Schenker. Firmy te dysponują nowoczesnymi rozwiązaniami magazynowymi, oferują także dobre warunki płacowe oraz szereg dodatkowych benefitów dla pracowników.
Nie brakuje również firm lokalnych, cenionych za indywidualne podejście do każdego członka kadry i korzystne warunki zatrudnienia. Warto tutaj wymienić Wrocławskie Centrum Logistyczne czy spółkę DCL Logistyka. Na terenie miasta zlokalizowane są także magazyny firm spoza branży, zatrudniające magazynierów na potrzeby wewnętrzne (np. Farmacol, EWT czy Chefs Culinar).
Warto decydować się na współpracę z większymi firmami, które najczęściej oferują zarówno wyższą wypłatę, jak i ciekawsze benefity pozapłacowe.
Kariera magazyniera – jak rozwijać ją skutecznie?
Praca na magazynie może być początkiem kariery w logistyce czy zarządzaniu. Trzeba wykazać się odpowiednimi kompetencjami, chęcią do nauki, ale także odrobiną sprytu – np. poprzez konstruowanie CV zgodnie z wymogami konkretnego pracodawcy.
Jeśli interesuje cię praca dla magazyniera we Wrocławiu, śledź najnowsze oferty na stworzonych do tego portalach (jak GoWork.pl), a także na stronach internetowych dużych pracodawców. Kluczowe znaczenie ma również budowanie sieci kontaktów zawodowych, uczestnictwo w wydarzeniach branżowych i czytanie specjalistycznej pracy. Dzięki temu na rozmowie będziesz pewny siebie i kompetentny – a to właśnie pracodawcy cenią.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze