To zdecydowanie był najlepszy rok w historii klubu, a niemała w tym zasługa Floriana Dąbka, który zdobył mistrzostwo Europy w kategorii 73 kg i został najlepszym zawodnikiem turnieju w punkcji sinclaira. Brąz na tych mistrzostwach wywalczył Tymoteusz Biadalski. W sumie w imprezie uczestniczyło sześciu zawodników i wszyscy zakończyli zmagania w pierwszej dziesiątce.
Z mistrzostw Polski reprezentanci klubu przywieźli aż dziesięć medali, w tym pięć złotych. Mistrzami kraju zostali: Amelia Łodzińska (15 lat, kat. 45 kg), Wiktoria Kasielska (15 lat, kat. 55 kg), Gabriela Szymańska (17 lat, 64 kg), Florian Dąbek 15 lat, 81 kg) i Tymoteusz Biadalski (15 lat, 89 kg). Medale zdobyli też: Natalia Winiarska, Natalia Pawlik, Weronika Olejnik i Szymon Góralski.
W mistrzostwach Polski LZS sztangiści zgarnęli sześć medali w tym cztery złote. Ponadto Florian Dąbek i Tymoteusz Biadalski poprawili w tym roku siedem rekordów Polski, a klub wygrał Ligę Dolnośląską.
Najmłodsi wygrali Ogólnopolski Wielobój Atletyczny i po raz szesnasty z rzędu Polwica Wierzbno cieszyła się z drużynowego tryumfu w Dolnośląskim Wieloboju Atletycznym. Odnieśli też wiele zwycięstw do lat 12 w turniejach międzynarodowych w Czechach, Słowacji, Niemczech i Polsce. Najwięcej zwycięstw odniosła Maja Kraska, wygrywając w każdym turnieju, których było sześć.
Radosław Małecki i Adam Kraska z grupy Masters zdobyli dwa tytuły mistrzów świata. Radosław poprawił też rekord świata w podrzucie. Ponadto Sebastian Konon został mistrzem Europy. Na mistrzostwach Polski Masters klub zdobył cztery medale, wszystkie złote. Wywalczyli je: Katarzyna Kraska, Radosław Małecki, Sebastian Konon i Adam Kraska. Mastersi ustanowili kilkadziesiąt rekordów Polski, z czego najwięcej Katarzyna Kraska. Niedawno wygrali też drużynowe mistrzostwa Polski.
Za sukcesami stoją trenerzy: Adam Kraska (grupa 12-23), Damian Suseł (grupa do lat 12) i Katarzyna Kraska (grupa Masters).
- Złote medale należą się też naszym sponsorom, którzy bardzo mocno nas wspierają - podkreśla Adam Kraska. - Mam tu na myśli przede wszystkim gminę Domaniów, na czelę z wójtem Wojciechem Głogulskim, Ryszard Gorczyca, właściciel gospodarstwa rolnego, a także Leszek Waś, producent lamp samochodowych. Dziękujemy też wielu osobom i instytucją, które z nami współpracują. To m.in: państwo Siatkowscy z Sobociska, Aneta Petruś, Szymon Kołecki, CKiC Gminy Domaniów, Dolnośląskie LZS, Dolnośląska Federacja Sportu, DZPC, PZPC, Beta-Druk z Lizawic, Tomasz Mojsa. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do rodziców zawodników, którzy na różne sposoby pomagają przy organizacji zawodów. Dziękujemy kibicom i wszystkim, którzy trzymają kciuki za nasze sukcesy. Postaramy się dostarczyć wam wiele radości z wyników naszych zawodników w 2024 roku.
Napisz komentarz
Komentarze