Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Ilość zdjęć
25 zdjęć
Mali artyści na nowej scenie. ZDJĘCIA
20 kwietnia w oławskim Ośrodku Kultury odbył się XVI Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Podstawowych "Przyjazna scena". W wydarzeniu, które trwało pięć godzin, wzięło udział 117 uczniów. Młodzi artyści prezentowali zdolności aktorskie, a przedstawienia oceniało jury w składzie: Marta Możejko, Adriana Krakowska i Wiesław Żołyński.
To nie było łatwe zadanie, jury podkreślało, że poziom był bardzo wysoki, dlatego wyjątkowo, zdecydowano, aby nagrody otrzymała każda szkoła, biorąca udział w przeglądzie. Dodatkowo wyróżniono uczniów, którzy zrobili na jurorach szczególne wrażenie.
XVI Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Podstawowych organizowany przez SP nr 1 to pierwsze wydarzenie, które odbyło się po remoncie - na nowej scenie w zmodernizowanej sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Pod tym linkiem można zobaczyć zdjęcia Ośrodka Kultury po remoncie
Fot. Agnieszka Herba
W oczekiwaniu na werdykt jury
To reakcja na wiadomość, że wszystkie szkoły zajęły pierwsze miejsce
Wyróżnieni uczniowie
Ilość zdjęć
35 zdjęć
Matematyka na fotografiach
Za siłę emocji, umiejętności techniczne, nieskazitelność przekazu, piękne spojrzenie na świat - tak jury oceniło prace Aleksandry Dróżdż, które zajęły pierwsze miejsce w XI Powiatowym Konkursie Fotograficznym
Tematem tej edycji była "Matematyka w obiektywie". 25 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło 48 prac, z czego do głównego etapu zakwalifikowano 20 zdjęć, 14 uczniów. Komisja odrzuciła te obrazy, które były niezgodne z tematem, mało kreatywne, niepoprawne technicznie lub nieostre.
Pomysłodawcą konkursu organizowanego od 11 lat przez LO nr 1 w Oławie jest Aleksandra Skibińska-Brzezicka, a idee od kilku lat kontynuuje Małgorzata Sajur, nauczycielka wychowania fizycznego w LO i dyplomowana absolwentka Międzynarodowego Forum Fotografii "Kwadrat" we Wrocławiu.
Więcej o uczestnikach konkursu i najlepszych zdjęciach przeczytasz w najnowszym wydaniu "Powiatowej", które ukaże się 19 kwietnia.
Uczestnicy konkursu
Obrady jury
Chwilę przed ogłoszeniem wyników
Pierwsze miejsce dla Aleksandry Dróżdż za zdjęcia "Proste w przestrzeni" i "Matematyka życia"
Proste w przestrzeni - Aleksandra Dróżdż I miejsce
Matematyka życia - Aleksandra Dróżdż I miejsce
Na fot. Autorka najlepszych zdjęć
Drugie miejsce zajął Jakub Małecki - poniżej zdjęcie "Symetria"
Jakub Małecki II miejsce
***
Trzecie miejsce zdobył Jakub Janiak, za portret z liczbą π (poniżej)
Liczba π
Jakub Janiak III miejsce
Przyznano też wyróżnienie dla Agaty Piaseckiej z CKZiU za "Wodne okręgi"
Wodne okręgi - Agata Piasecka (wyróżnienie)
Drugie wyróżnienie dla Julii Sypniewskiej za dwa zdjęcia ukazujące matematykę w architekturze
[caption id="attachment_75187" align="aligncenter" width="1024"] Julia Sypniewska - wyróżnienie[/caption]
Fot. Agnieszka Herba
Ilość zdjęć
28 zdjęć
Ma 6 lat - to jej trzeci start w Runmageddonie!
Emilia Markowska z Oławy rozpoczęła przygodę z Runmageddonem KIDS w 2016 roku, miała wtedy 4 lata. Swój pierwszy bieg z przeszkodami i kilometrową trasę pokonała wtedy w 10 minut.
- Na odcinku jednego kilometra było rozmieszczonych około 15 przeszkód - mówi Rafał Markowski, tato dziewczynki.
W 2017 roku poszło jej znacznie lepiej, bo ten sam dystans pokonała w 9 minut i 11 sekund.
- W tym roku natomiast przebiegła w 8 minut 55 sekund - dodaje Rafał. - Od początku roku, jak Emilia tylko usłyszała o Runmageddonie, to wciąż pytała kiedy będzie bieg! Nie mogła się doczekać. Jesteśmy dumni z naszej pociechy, że jest tak odważna i chętna do udziału w rywalizacjach.
Rafał Markowski, tato Emilki też polubił ekstremalną zabawę i po raz drugi wziął udział w Runmagedon Rekrut (6 kilometrów i 30 przeszkód).
W tym roku pobiegł z kolegą z pracy - Michałem Goldą. - Zgłosiliśmy się w ostatniej chwili. Po krótkim namyśle postanowiliśmy wziąć udział w dobrej zabawie - mówi Rafał. - Bieg rozpoczęliśmy o 8:30. Przeszkody z jakimi trzeba było się zmierzyć to miedzy innymi:przeskok przez bale słomy, przejście przez ścianki, wspinanie się po linie, przejście przez zimna wodę (temperatura na zewnątrz wynosiła około 10 stopni)
Co było najtrudniejsze dla Rafała? O tym przeczytasz w papierowym wydaniu "Powiatowej"
Od lewej: Rafał Markowski i Michał Golda
A jak poradziła sobie drużyna "Oławskich Desperatów"? Oni też wysłali nam zdjęcia.
Jesteś mieszkańcem powiatu oławskiego i też uczestniczyłeś w tym wydarzeniu? Chcesz podzielić się wrażeniami i zdjęciami? Wyślij maila na [email protected] - wszystkie zdjęcia opublikujemy na portalu a wybrane w papierowym wydaniu gazety
Ilość zdjęć
4 zdjęcia
Nasi w Runmageddonie czyli Oławscy Desperaci
W weekend we Wrocławiu odbył się Runmageddon. Ekstremalny bieg z przeszkodami, w którym wzięła udział drużyna "Oławscy Desperaci": Marcin Stecyk,Tomek Stecyk, Artur Stecyk, Wojtek Różniatowski, Adrian Głowacki, Paweł Kurowski, Piotr Kurowski, Paweł Gabryelski.
Jak poszło tej drużynie? Napiszemy w papierowym wydaniu "Powiatowej"
Jesteś mieszkańcem powiatu oławskiego i też uczestniczyłeś w tym wydarzeniu? Chcesz podzielić się wrażeniami i zdjęciami? Wyślij maila na [email protected] - wszystkie zdjęcia opublikujemy na portalu a wybrane w papierowym wydaniu gazety
Szczęśliwi na mecie: Paweł Gabryelski,Tomek Stecyk, Pawel Kurowski, Piotr Kurowski, Artur Stecyk, Adrian Głowacki i Marcin Stecyk
Marcin, Artur i Wojtek pokonują lodową przeszkodę!
Fot. arch. uczestników wydarzenia
Ilość zdjęć
23 zdjęcia
Pierwszy taki spektakl
Wyjątkowe przedstawienie pasyjne - pierwsze takie w tej szkole - przygotowali uczniowie kl. II d Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Oławie.
- Takie spektakle uświadamiają nam to, że każdy z nas dla Niego wart był tej śmierci - komentował na gorąco ks. Janusz Gorczyca, dziekan dekanatu oławskiego, zaproszony na dzisiejsze przedstawienie. - I za to wam, kochani, bardzo dziękuję. Powiedzieliście lepsze kazanie tym jednym spektaklem, niż ja tutaj przez 10 lat, głosząc swoje w kościele. Chylę czoła przed waszym wysiłkiem, przed waszym kunsztem aktorskim. Gratuluję wszystkim, którzy się do tego spektaklu przyłożyli.
- Dawno nie czułem się tak wzruszony, jak dziś - mówił po spektaklu starosta Zdzisław Brezdeń. - Nie chodzi o jakieś uczucia, wzniosłe echy i achy. Po prostu dotknęliście rzeczy, o której się mało mówi. Bo najczęściej Wielkanoc to święconka, baranek, trawka, słoneczko itd., czyli piękne wiosenne święta. A wy powiedzieliście o tym, co najistotniejsze. Dotknęliście tego, jaka jest relacja moja, wasza, nasza z Jezusem i z pytaniem, przed którym stanie każdy z nas. I wasz spektakl pomaga odpowiedzieć na trudne pytania.
fot. Jerzy Kamiński
Ilość zdjęć
55 zdjęć
Jarmark rozpoczęty! Trzy dni w świątecznym klimacie. ZDJĘCIA
W Rynku jest kilkadziesiąt stoisk, na których kupimy wielkanocne ozdoby, ciasta, wędliny, oraz inne produkty lokalne.
Jarmark to nie tylko zakupy. W sobotę i niedzielę będą konkursy. 24 marca komisja konkursowa wybierze najsmaczniejszego mazurka wielkanocnego i najlepszą domową nalewkę wiosenną. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy do godziny 13.00 dostarczyć konkursowy produkt do namiotu organizatora, który znajdować się będzie na oławskim Rynku. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników o godzinie 15.00.
W trzecim dniu jarmarku 25 marca wybrana zostanie najładniejsza palma wielkanocna. Do godziny 13.00 należy dostarczyć konkursową palmę do namiotu organizatora. Ogłoszenie wyników zaplanowano na godzinę 14.00.
Organizatorzy zachęcają również dzieci do udziału w grze.
Co trzeba zrobić, by wziąć w niej udział? W sobotę 24 marca, o godzinie 10.00 wraz z opiekunem pojawić się w namiocie organizatora i pobrać mapę. W grze bierze udział pierwszych 50 dzieci.
Na czym polega? Należy znaleźć w terenie wyznaczone na mapce miejsca, gdzie będą stali wolontariusze. Wolontariusze będą zadawać zagadki o tematyce świątecznej. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzyma jeden atrybut. Trzeba odnaleźć w terenie pięciu wolontariuszy, odpowiedzieć na pytania i zebrać wszystkie pięć atrybutów wielkanocnych. Z tymi atrybutami należy pojawić się w namiocie organizatora i odebrać nagrody. Zapraszamy do zabawy!
Organizatorem wydarzenia są trzy samorządy miasto Oława, gmina Oława i gmina Domaniów. O godzinie 14.00 wójtowie i burmistrz oficjalnie rozpoczęli jarmark
Fot. Agnieszka Herba