Imponującą budowę odwiedzili dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta.
- Dolnośląskie Centrum Sportu będzie najnowocześniejszym ośrodkiem biathlonowym i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie. Gdy pandemia koronawirusa dobiegnie końca, obiekt ten stanie się dla nas kluczowy w kwestiach związanych z rozwojem sportu i turystyki w regionie. Chcemy, by w tym miejscu organizowane były duże wydarzenia, dlatego rozważamy też współpracę z innymi obiektami sportowymi, jak na przykład kompleks skoczni narciarskich w Harrachovie – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców.
Budowę Centrum Sportu odwiedził dziś także Martin Puta, Hetman Kraju Libereckiego, regionu partnerskiego graniczącego z Dolnym Śląskiem. Podczas spotkania marszałek Przybylski i Hetman Puta rozmawiali o możliwej współpracy w dziedzinie turystyki, w szczególności sportów zimowych w Harrachovie i Jakuszycach. Poruszyli również tematy związane z infrastrukturą na pograniczu, turystyką oraz wymianą doświadczeń przedsiębiorców zrzeszonych w Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina.
- Polana Jakuszycka to bardzo imponująca inwestycja realizowana z dużym rozmachem. Uważam, że jest to szansa dla całego regionu otwierająca drogę do organizacji dużych imprez – przyznaje Martin Puta Hetman Kraju Libereckiego.
- Dolnośląskie Centrum Sportu będzie służyć zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom wielu dyscyplin. Widzimy, że jego budowa wyraźnie postępuje, dlatego wierzę, że już wkrótce będziemy mogli organizować tu duże wydarzenia, które wpłyną pozytywnie na rozwój oraz promocję Dolnego Śląska i regionu jeleniogórskiego – dodaje Marek Obrębalski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców.
Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej przebiega zgodnie z harmonogramem i zakończy się w drugiej połowie tego roku. W nowoczesnych budynkach będzie działać m.in. basen, Muzeum Sportu i Turystyki, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy, 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi, hotel na 190 miejsc, zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne i podziemny parking na ponad 140 samochodów. Inwestycja zakłada również budowę ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych, biathlonowych ze strzelnicą i boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W okolicy obiektu planowane jest otworzenie dużej wypożyczalni nart zimą i wypożyczalni rowerów latem. Koszt budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu wyniesie ponad 140 milionów złotych. Centrum Sportu powstaje dzięki współpracy samorządu województwa z rządem.
Napisz komentarz
Komentarze