Najwięcej, bo ponad 3,7 tys. miejsc czeka na tych, którzy chcą zacząć naukę na stacjonarnych studiach II stopnia. W ofercie PWr po raz pierwszy pojawiły się też trzy nowe kierunki. Są to: Cyberbezpieczeństwo i Zaufane systemy sztucznej inteligencji (Wydział Elektroniki) oraz Sztuczna inteligencja (Wydział Informatyki i Zarządzania).
Cyberprzyszłość się zbliża
Dwie z trzech nowości dotyczą szeroko rozumianej sztucznej inteligencji.
– Specjalista AI to obecnie najbardziej pożądany zawód w branży informatycznej – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji. – Nasi studenci będą mieć takie przedmioty jak uczenie maszynowe, głębokie sieci neuronowe, algorytmy kwantowe czy przetwarzanie języka naturalnego. Pojawią się również zagadnienia związane z etycznymi, prawnymi i socjalnymi aspektami w AI i cyberbezpieczeństwie.
Co ważne, każdy student będzie miał okazję realizować swój własny projekt naukowo-wdrożeniowy oraz może liczyć na indywidualną opiekę ze strony tutora. W planach są także wyjazdy na przynajmniej dwie konferencje naukowe oraz wizyty studyjne w firmach i ośrodkach badawczych np. w Dolinie Krzemowej u liderów branży IT.
– Z kolei uruchomienie kierunku Cyberbezpieczeństwo to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy, w tym m.in. firm, korporacji oraz instytucji państwowych, na specjalistów w zakresie zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych – wyjaśnia Anetta Stypułkowska.
Studenci tego kierunku zapoznają się m.in. ze sposobami tworzenia bezpiecznych usług, strukturami i działaniem centrów kolekcjonowania i przetwarzania danych, bezpieczeństwem systemów i sieci, audytowaniem sieci teleinformatycznych oraz informatyką śledczą.
Co wybrać dla siebie? Podpowiadamy
Łącznie zimowa oferta rekrutacyjna PWr obejmuje rekordowe 62 kierunki na studiach magisterskich. Jak spośród nich wybrać ten właściwy dla siebie? Odpowiedzi można poszukać w trakcie tygodnia spotkań online na żywo (18-21 stycznia). Na wszystkie pytania i wątpliwości kandydatów odpowiedzą pracownicy i studenci PWr.
Plan spotkań:
- Dzień architektury i budownictwa - 18 stycznia, godz. 11.00
- Dzień inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki - 18 stycznia godz. 13.00
- Dzień automatyki, elektroniki i elektrotechniki - 19 stycznia, godz. 11.00
- Dzień informatyki i telekomunikacji - 19 stycznia, godz. 13.00
- Dzień chemii i bionauki - 20 stycznia, godz. 11.00
- Dzień matematyki i fizyki - 20 stycznia, godz. 13.00
- Dzień mechaniki i robotyki - 21 stycznia, godz. 11.00
- Dzień zarządzania - 21 stycznia, godz. 13.00
Wszystkie informacje na temat spotkań oraz oferty studiów na stronie http://magisterskie.pwr.edu.pl/
W ramach zimowego naboru w ofercie mamy również ponad 350 miejsc na sześciu niestacjonarnych kierunkach II stopnia studiów oraz 60 na niestacjonarnych studiach I stopnia na kierunku Górnictwo i geologia.
– Rejestrację zgłoszeń zakończymy 12 lutego o godzinie 11 – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Pracujemy obecnie nad procedurą umożliwiającą składanie dokumentów stacjonarnie, ale prosimy w miarę możliwości o przesyłanie kompletu dokumentów pocztą lub kurierem
Napisz komentarz
Komentarze