Z odpowiedzi wynika, że większość ankietowanych jest zadowolona z tego, że mieszka na terenie swojej gminy. Potwierdziło to prawie 70% z nich. Zdecydowana większość też żywo interesuje się tym, co dzieje się na terenie gminy, w której mieszkają. Brak zainteresowania wykazuje zaledwie 13,6% z nich.
W ankiecie wskazywaliście możliwe kierunki rozwoju, które władze gminy powinny rozważyć, jako najkorzystniejsze. Tutaj zostały wskazane dwa kierunki. Pierwszy to Atrakcyjna oferta spędzania wolnego czasu (parki rozrywki, baseny, ścieżki rowerowe itp.), zaś drugi kierunek to Gmina sprawna i funkcjonalna (szybki i sprawny transport zbiorowy, dogodne połączenia z miastem i innymi gminami, dostęp do Internetu, sprawna obsługa mieszkańców w urzędzie).
Ocenialiście również funkcjonowanie waszej gminy w dziesięciu obszarach. Najwięcej negatywnych ocen otrzymała Komunikacja samochodowa, tuż za nią Administracja publiczna. Trzeci najgorzej oceniany obszar to Czas wolny.
Odpowiadaliście również na pytanie: Gdyby miał(a) Pan(i) możliwość decydowania o rozdziale dodatkowych środków finansowych, to które inwestycje w gminie wsparł(a)by Pan(i) w pierwszej kolejności? Tutaj wskazaliście samorządowcom trzy elementy: po pierwsze - rozbudowa dróg i chodników, po drugie - infrastruktura rekreacyjna (place zabaw, strefy aktywności) i po trzecie - parkingi i miejsca postojowe.
* * *
Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu "InForMe 2.0 -– działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 "Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.
Napisz komentarz
Komentarze