Wrocławscy funkcjonariusze w ciągu ostatnich trzech interweniowali aż 1128 razy, z czego wobec ponad 235 osób podejmowali czynności w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń. Nałożyli 216 mandatów karnych i sporządzili 16 wniosków o ukaranie do sądu. W piątek ujawniono też kluby fitness, gdzie w środku znajdowały się ćwiczące osoby. - Mając na uwadze rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa, a tym samym powodowanie zagrożenia dla życia i zdrowi innych, mundurowi sporządzili 19 wniosków o ukaranie do sądu, a z osobami, które zarządzały obiektami, wykonali czynności w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 165 § 1 Kodeksu karnego - mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak.
Każdej doby policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i kilkunastu podległych komisariatów, prowadzą działania prewencyjno-kontrolne, których celem jest sprawdzanie, czy przestrzegane są obowiązujące przepisy oraz obostrzenia wprowadzone w związku ze stanem epidemii. Funkcjonariusze wspierają także w czynnościach służbowych pracowników sanepidu. Zadaniem policjantów oprócz realizacji interwencji zgłaszanych przez mieszkańców, zatrzymywania sprawców przestępstw lub wykroczeń, są także, jak ważne w obecnym czasie, kontrole przestrzegania obostrzeń. - Policjanci podczas każdej służby, sprawdzają te miejsca, gdzie może dochodzić do sytuacji niebezpiecznych dla życia i zdrowia mieszkańców m.in. sklepy, kluby fitness, restauracje, dyskoteki, środki komunikacji zbiorowej, parki oraz tereny przywodne, a także wiele innych - dodaje Dutkowiak.
W piątek, ujawnili prowadzące działalność kluby fitness, gdzie w środku wbrew przepisom, znajdowały się ćwiczące osoby. Pierwszy w rejonie Bielan Wrocławskich, a w nim 18 osób, a drugi na terenie Starego Miasta, gdzie w środku obiektu ćwiczyło 8 klientów. Wobec wszystkich osób podjęto stosowne czynności. Sporządzono 19 wniosków o ukaranie do sądu w związku z popełnieniem wykroczeń z art. 116 Kodeksu wkroczeń, a z osobami, które zarządzały obiektami, wykonano czynności mające na celu zebranie materiału dowodowego w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 165 § 1 Kodeksu karnego. W tego typu przypadkach kierowane są także wnioski do służb sanitarnych, o nałożenie kar administracyjnych za rażące naruszenie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Wysokość kar może sięgnąć nawet 30 000 złotych.
Napisz komentarz
Komentarze