Chcemy w tym artykule przedstawić 3 seriale, które naszym zdaniem są warte zobaczenia; będą to seriale z różnych gatunków, aby jak najbardziej trafić w Twoje gusta. A po więcej „mięsa”, zapraszamy na serialowy.pl.
Szaleni idioci z baraków
Serial przedstawia losy 3 dorosłych mężczyzn, którzy za wszelką cenę chcą się wzbogacić: Juliana, Ricky'ego i Bubblesa, z czego pierwsza dwójka to wyjątkowi idioci, aczkolwiek Julian na pierwszy rzut oka wydaje się być mądrzejszym od Ricka. Julian, który przez 12 sezonów nie rozstaje się ze szklaneczką rumu z colą jest głównym inicjatorem różnych kradzieży, które wraz z Rickym i innymi idiotami jak Cory i Trevor kończą się zatargami z prawem przez co bardzo często trafiają do więzienia. Bubbles jest sumieniem całej trójki, dobrym duchem, który stara się znaleźć odpowiednie rozwiązanie, lecz dwójka jego kompanów ściąga go na dno.
Serial bardzo przypomina ulubione paradokumenty Polaków, gdyż główni bohaterowie wypowiadają się po zakończeniu scen dla ekipy, która śledzi ich poczynania, aczkolwiek jest to celowy zabieg twórców serialu. Pierwszy odcinek Chłopaków z baraków został wyemitowany w 2001 roku, więc wyprzedził polskie "soap-operas" jak Trudne Sprawy, czy Dlaczego Ja.
Chłopaki z baraków to idealna propozycja na poprawę humoru; absurdalność gagów jest na najwyższym poziomie i warto poświęcić swój czas na odmóżdżenie się przy tej kanadyjskiej produkcji
Mistrz szachów w spódnicy, czyli Elisabeth Harmon w akcji
"Gambit Królowej" to w miarę świeża produkcja Netflixa, w której pojawia się ważny wątek - jedną z ważniejszych postaci gra Polak, Marcin Dorociński, który wciela się w rolę rosyjskiego arcymistrza szachowego. Serial opowiada o losach Elisabeth Harmon, której nieprzeciętnie inteligentna matka ginie w wypadku samochodowym. Mała Beth trafia do katolickiego sierocińca, w którym poznaje woźnego Williama Shaibela wprowadzającym dziewczynkę w arkana szachów. Dziewczynka szybko uzależnia się od tabletek psychotropowych, wpływających na nocne wizje partii szachowych na suficie. Harmon pnie się po szczeblach kariery, jednocześnie zostając adoptowana przez Almę Wheatley. Serial jest warty zobaczenia choćby dla głównej bohaterki, która przyciąga widza magnetyczną urodą graną przez Anyę Taylor-Joy, a i Marcin Dorociński pokazał swoje aktorskie jak i lingwistyczne umiejętności. Dotychczas powstał tylko 1 sezon.
Włoska mafia w natarciu, czyli Suburra
Ostatnia z naszych propozycji jest odmienna od poprzednich dwóch - włoska produkcja opowiada o losach rodzin, które walczą o dominację w regionie: cygańskiej Anacleti, w której coraz więcej do głosu ma powiedzenia młody Spadino, oraz włoskiej rodziny Adami, której przewodnictwo należy do rodzeństwa Aureliano i Livii. Rodziny się nienawidzą od pokoleń lecz Spadino, jak i Aureliano z czasem zaczynają się darzyć sympatią. Dodatkowo w serialu jest wiele postaci, które również chcą pociągać za sznurki, jak obiecujący polityk Amedeo Cinaglia, którego chęć osiągnięcia władzy jest celem samym w sobie, Samuraj, który jest ironicznym i inteligentnym bandytą.
Zapomnieliśmy Wam powiedzieć o instytucji, która często występuje we włoskich serialach mafijnych i tutaj również jej nie brakuje - Watykan. Losy mafiozów i skorumpowanej wierchuszki kościelnej się przecinają i jedni chcą osiągać korzyści sterując drugimi. Czym się to skończy? Zachęcamy do zobaczenia 3 sezonów, z których ostatni pojawił się w listopadzie 2020 roku.
Zdajemy sobie sprawę, że jest to subiektywne przedstawienie propozycji, jednak możemy was zapewnić, że nie zmarnujecie swojego cennego czasu oglądając te jakże różne od siebie produkcje. Pomimo zróżnicowania gatunkowego, są to bardzo wysoko oceniane produkcje wg oceny fna popularnych portalach dotyczących filmów i seriali. Zapraszamy!
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze