Realizacja tej inwestycji już w najbliższych latach będzie miała kluczowy wpływ na profesjonalne kształcenie i dostosowane do rynku pracy przygotowanie zawodowe uczniów. Pracodawcy z kolei uzyskają możliwość włączenia się w proces edukacji i tym samym wpływania na dopasowanie do zapotrzebowania metod kształcenia uczniów w określonych zawodach. Może się to stać dla uczniów, już na tym etapie edukacji, zachętą do podjęcia decyzji o przyszłej karierze zawodowej. Jednocześnie ułatwi to również pracodawcy pozyskanie najlepiej przygotowanych pracowników, co będzie miało kolosalne znaczenie dla przyszłości i rozwoju własnej firmy.
Budowa profesjonalnych warsztatów edukacyjnych, to kolejna flagowa inwestycja powiatu w ostatnich latach po budowie Powiatowego Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie. Obiekt wznoszony jest przy ul. ks. Kutrowskiego 31, tuż za budynkiem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Koszt postawienia tej nowoczesnej i wielofunkcyjnej jednostki wynosi ponad 8,3 mln zł, przy czym powiat pozyskał już środki z budżetu państwa i ma zagwarantowanych przeszło 5,5 mln zł.
Roboty budowlane postępują zgodnie z harmonogramem. Zakończono stawianie ścian fundamentowych, wykonane zostały zasypki, powstała kanalizacja podposadzkowa i ułożono chude betony na gruncie. Jednym z najważniejszych elementów każdej budowy jest porządny i wytrzymały fundament, będący podstawą dla całej konstrukcji, bo to na nim spoczywać będzie cały budynek. Aktualnie trwają więc prace przy izolacji chudziaka (chudy beton, czyli beton podkładowo – wyrównawczy). Wzdłuż ul. Miłosza budowana jest kanalizacja.
- Poprzez rozwój szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Oławski, a teraz także za sprawą budowy warsztatów edukacyjnych kompleksowo podchodzimy do procesu edukacji młodzieży w naszym powiecie – podkreśla wicestarosta Witold Niemirowski odpowiedzialny za oświatę i szkoły średnie, w tym kształcenie zawodowe. - Jest to dziś bardzo ważne, a wręcz niezbędne, aby szkoły potrafiły sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającego się świata i spełnić oczekiwania społeczności lokalnej, a także firm, instytucji i innych podmiotów, żywo zainteresowanych zatrudnieniem wychodzących na rynek pracy znakomicie przygotowanych i kompetentnych absolwentów. Decyzja o tym, w jakich dokładnie kierunkach zawodowych będzie kształcić się młodzież w nowo powstającej powiatowej jednostce, zapadnie na dalszym etapie planowania. Z pewnością będzie dostosowana do bieżącej sytuacji gospodarczo-społecznej w powiecie i regionie.
Napisz komentarz
Komentarze