Jak czytać?
Przed przystąpieniem do czytania, warto się wcześniej odpowiednio przygotować. Nasze dzieci od razu wyczuwają co jest prawdziwe, a co udawane. Jeśli rzeczywiście chcemy zainteresować naszą pociechę daną treścią musimy się w nią wczuć. Kiedy są dialogi najlepiej abyśmy zmieniali nasz głos adekwatnie do postaci, która je wypowiada. Dzięki temu, dziecko rozróżni kto co mówi. W przypadku rozbudowanych opisów, na które możemy natknąć się w książkach, warto zatrzymywać się przy rzeczach, których nasze dziecko może nie rozumieć. Tłumaczenie mu na bieżąco danych zjawisk czy pojęć powoduje, że wiedza ta pozostanie z nim na dłużej. Sposób naszego zaangażowania będzie bezpośrednio oddziaływać na młodego człowieka. Z pewnością szybko zaobserwuje czy Ci zależy, czy robisz to tylko dlatego, że musisz.
Co wybierać?
Książki dla dzieci wydawane są w niezliczonych ilościach. Są one podzielone względem przedziałów wiekowych. Oprócz tego, możemy znaleźć wiele historii, postaci czy prezentowanych wartości. Z tego powodu, wybór finalnej pozycji nie należy do najprostszych zadań. Wybierając się do księgarni lub przeszukując Internet natkniemy się na mnóstwo przepięknie oprawionych lektur. Często mamy poczucie, że nietrudno jest się w tym wszystkim pogubić. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy nie jest sam wygląd, a treść, która znajduje się wewnątrz. W zależności od tego w jakim wieku jest Twoje dziecko, zwróć także uwagę na elementy 3D. Przyciski, okienka czy drzwiczki urozmaicą wspólne czytanie i realnie zaangażują Twoją pociechę.
Jakie są korzyści?
Korzyści, jakie płyną z regularnego czytania książek naszym dzieciom jest niezliczona ilość. Z pewnością każdy z nas zaobserwuje przeróżne plusy, natomiast najczęściej wymienianym jest rozwój emocjonalny. Dzięki pozycjom, które niosą konkretne wartości, dziecko uczy się i wzrasta właśnie w takim kluczu. Z uwagi na to, że bardzo szybko chłonie nową wiedzę, należy bardzo dużą wagę przywiązywać do każdej czytanej mu książki. Drugą korzyścią jest stymulowanie pracy mózgu. Młody człowiek zaczyna wyobrażać sobie zachodzące wydarzenia i sceny. Wpływa to na jego kreatywność, która trzeba w szczególności wspierać, ponieważ z wiekiem będzie powoli zanikać. Oczywiście, spowoduje to także, że szybciej zacznie mówić czy samodzielnie sięgać po atrakcyjne dla niego książki.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze