Na czym polega szkolenie kartingowe we Wrocławiu?
Specjalistyczny kurs trwa trzy dni i składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Osobą prowadzącą będzie Adam Żelazko – certyfikowany trener związany z motorsportem od 35 lat, posiadający licencję EFIA oraz PZM. Asystować mu będzie Kamil Kosela - ambasador Avalon Extreme, znany w mediach społecznościowych jako MotoKulawy, który od 5 lat na przekór swojej niepełnosprawności ściga się na torach w całej Polsce w ramach pierwszej ligi motorsportowej zrzeszającej kierowców z niepełnosprawnościami - Avalon Extreme Racing. Szkolenie dedykowane jest osobom, które biorą udział w zajęciach sportowych, w tym wolontariuszom, opiekunom oraz członkom rodzin osób z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim kadrze trenerskiej obiektów sportowych. Celem kursu jest zapewnienie OzN poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, na każdym etapie ścieżki zmierzającej w stronę zwiększenia aktywności sportowej i profesjonalnej opieki podczas jazdy na gokartach.
Motorsportem interesowałem się od zawsze. Po wypadku, do powrotu do mojej pasji zainspirował mnie Sebastian Luty – inicjator Ligi Avalon Extreme Racing. Kiedy zobaczyłem, że chłopak na wózku się ściga, wiedziałem, że też chcę wrócić do motorsportu i tak zaczęła się moja przygoda. Ogromnie cieszy mnie, że mogę być wolontariuszem podczas szkoleń kartingowych, bo chciałbym pokazać innym osobom, że ich niepełnosprawność nie stoi na drodze do realizacji pasji. Zapraszam na szkolenie!
Kamil Kosela, kierowca wyścigowy z niepełnosprawnością
Karting, czyli sport dla pasjonatów motoryzacji
Karting to dziedzina sportu motorowego, który polega na wyścigach gokartów rozgrywanych na specjalnych torach o nawierzchni bitumicznej. Od tego sportu swoje kariery zaczynali najwięksi mistrzowie F1 - Mark Webber, Robert Kubica czy Max Verstappen. Podczas szkoleń organizowanych przez projekt Avalon Extreme wykorzystane zostaną specjalnie dostosowane gokarty, w których manetki umożliwiające przyśpieszenie i hamowanie umieszczone są przy kierownicy.
Wrocławski tor gokartowy na mapie sportowej dostępności Fundacji Avalon
Szkolenia realizowane są w ramach dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji projektu „Aktywni z Avalon”. Jego celem jest przeszkolenie kadry ośrodków sportowych w wybranych województwach w Polsce oraz rozwój sportów ekstremalnych i aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Efektem projektu będzie mapa miejsc, za pomocą której osoby doświadczające niepełnosprawności będą̨ mogły znaleźć odpowiedni dla siebie ośrodek sportowy z dostosowaną infrastrukturą sportową oraz odpowiednio przygotowanym personelem. Relacje ze szkoleń można śledzić w mediach społecznościowych kanału Avalon Extreme.
Napisz komentarz
Komentarze