Wyrok TSUE - wsparciem dla polskich kredytobiorców
Początek walki o własne prawa był dla osób zaciągających kredyt we frankach szwajcarskich poważnym wyzwaniem. Wynik ciągnących się przed polskimi sądami spraw wcale nie był taki oczywisty. Wręcz przeciwnie - spora część z nich kończyła się porażką frankowicza, co w dużej mierze było spowodowane brakiem jednolitej linii orzeczniczej. Dopiero 3 września 2019 roku został przez TSUE wydany wyrok w sprawie kredytów frankowych.
Treść tego wyroku wskazywała, że polskie sądy powinny albo unieważnić taką umowę kredytową, albo też odfrankowić ją, co w praktyce oznaczało przeliczenie istniejącego zobowiązania na złotówki. Warto zauważyć, że w tym drugim przypadku wyjściową kwotę kredytu stanowiła kwota, jaką kredytobiorca uzyskał w złotówkach. Co ważne, dopuszczono również możliwość ponownego przeliczenia zobowiązania wg. kursu na dzień otrzymania kredytu. Wiązało się to też z utrzymaniem stopy procentowej, której wysokość była wcześniej zdefiniowana w umowie.
Frankowiczu - nie poddawaj się!
Unieważnienie niekorzystnego kredytu frankowego, a w konsekwencji pomoc frankowiczom jest możliwa. Wystarczy skorzystać ze wsparcia kancelarii adwokackiej Florczak-Keller (Tel: 607 491 980 [email protected]), która pomoże w zamianie skądinąd drogiego zobowiązania na być może najtańszy kredyt na rynku. Co więcej, przelane na konto banku nadpłaty zostaną zaliczone na poczet zobowiązania, co pozwoli na znaczne przyspieszenie jego spłaty. Mało tego, istnieje również możliwość bezpośredniego unieważnienia umowy, co - z punktu widzenia klienta - jest dużo korzystniejszym rozwiązaniem. Trzeba bowiem pamiętać, że w tym przypadku zwrot obejmuje tylko tą kwotę, która została udzielona klientowi i to z wyłączeniem marży i wielu innych opłat dodatkowych, które zostały zrealizowane przy podpisywaniu umowy, ale też w trakcie jej trwania.
Kredytobiorca powinien wiedzieć, że unieważnienie umowy w tym formacie pozwala na spłatę kredytu bez jakichkolwiek odsetek, co czyni go najtańszym zobowiązaniem na rynku. Niestety, krok ten wiąże się z koniecznością zwrotu całej pozostałej kwoty w sposób jednorazowy. Na takie działanie warto zdecydować się już teraz, gdyż bankom z jego tytułu przysługują dużo krótsze terminy przedawnień. Efektem tych działań będzie zwrot wszystkich wpłaconych środków, których łączna wartość może nawet przewyższać istniejącą kwotę zobowiązań! Oznacza to, że bank nie tylko musi zaspokoić swoje żądania finansowe, ale też zwrócić w formie wypłaty na konto wszystkie środki wynikające z tej różnicy.
Jak pomóc kredytobiorcy?
Kancelaria Prawna KFK świadczy kompleksową pomoc frankowiczom w zakresie odzyskania bezprawnie pozyskanych środków. Specjalista będący jednocześnie radcą prawnym udzieli kompleksowej pomocy w zakresie doradztwa prawnego, a także doradzi w kwestii wyboru najkorzystniejszej formy rozliczenia całego kredytu. Co ważne, przed złożeniem wniosku dokładnie przeanalizuje on treść umowy kredytowej w poszukiwaniu tzw. klauzul abuzywnych. Mowa tu o zdaniach, które - zgodnie z obowiązującą linią orzeczniczą - mogą wprowadzić kredytobiorcę w błąd. Warto zauważyć, że pojawiają się one m.in. w umowach Banku Millenium, Banku BPH i Banku BRE. To właśnie na ich podstawie można złożyć wniosek do sądu i z dużym prawdopodobieństwem wygrać sprawę.
Kancelaria Prawna KFK posiada olbrzymie doświadczenie w zakresie rozwiązywania sporów na linii kredytobiorca frankowy - bank. Dzięki temu jej specjaliści mogą pomóc każdemu, kto boryka się z trudnościami w spłacie nieuczciwego kredytu frankowego.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze