Mikołaj jak z bajki
Im bliżej grudnia, tym więcej pojawia się ogłoszeń osób oferujących wystąpienie w roli Mikołaja podczas imprezy w domu lub w miejscu publicznym. Bardzo dużą rolę gra oczywiście cena takiej usługi, ale nie powinna ona stanowić jedynego czynnika decydującego o wyborze najwłaściwszego kandydata. Zapoznając się z ogłoszeniami i rozmawiając z kandydatami, warto więc zadać im kilka kluczowych pytań:
Z czego wykonany jest strój i z jakich elementów się składa? Preferowani są Mikołaje posiadający profesjonalny, realistyczny kostium. Przedszkolaków nie zadowoli już marketowe, tanie wdzianko – aby ich zafascynować, Mikołaj musi wysilić się trochę bardziej.
Jakie doświadczenie ma Mikołaj? Im więcej imprez ma już za sobą, tym większa szansa, że sprawdzi się także na kolejnej. Można również poprosić kandydata o referencje.
Co wchodzi w skład usługi? Często poza samym wręczeniem prezentów, Mikołaje oferują również coś ekstra – przeprowadzenie animacji z dziećmi czy opowiedzenie świątecznej historii.
Czy Mikołaj przybędzie sam? Jeśli dzieciaków jest sporo, Mikołajowi z pewnością przyda się elf lub aniołek do pomocy – inaczej zapewne będzie on musiał skorzystać z uprzejmości jednej z opiekunek.
Dekoracja sali
Dzieci w wieku przedszkolnym zwracają ogromną uwagę na szczegóły swojego otoczenia. Przystrojenie sali, w której odbędzie się spotkanie z Mikołajem, dodatkowo podkreśli świąteczny charakter tych chwil. Dekoracje wcale nie muszą wiele kosztować – liczy się bardziej oryginalny pomysł.
Przede wszystkim – nie ma potrzeby ozdabiania całego pomieszczenia. Wystarczy wydzielić miejsce dla Mikołaja i to na nim skoncentrować uwagę maluchów. W centralnym miejscu powinno znaleźć się krzesło lub fotel, które warto pokryć tkaniną. Tło mogą stanowić sztuczne choinki, a jeśli ich nie ma – wystarczy na arkuszu szarego papieru błyskawicznie namalować kontury lasu, do umocowania za fotelem Mikołaja.
Elementem niezbędnym jest śnieg. Moc frajdy sprawi dzieciakom sztuczny śnieg Tuban (https://tuban.pl/kategoria-produktu/slime/sztuczny-snieg/). Opakowanie białego proszku wystarczy zalać wodą, aby otrzymać bardzo realistyczny efekt płatków, które nie topią się w dłoniach. Dzieciaki mogą go dotykać i obrzucać się nim – jest wykonany z bezpiecznych składników.
Dekorację warto uzupełnić balonami – najlepiej w kolorach dopasowanych do scenerii (srebrne, białe i błękitne, czerwone i zielone lub radośnie wielobarwne). Ich napompowanie ułatwi hel w puszce (https://tuban.pl/produkt/hel-do-balonow-crazy-hel/), dzięki któremu balony będą dodatkowo unosić się w powietrzu.
Ciekawe prezenty
Co włożyć do worka Mikołaja? Najlepsze są zabawki, które jednocześnie przynoszą radość i rozwijają kreatywność malucha. Oto kilka ciekawych pomysłów:
Jiggly Slime: popularne glutki. Zabawka sensoryczna, zachęcająca dziecko do ugniatania, rozciągania i rozpłaszczania, dzięki czemu ćwiczona jest wyobraźnia i motoryka ręki.
Tubi Jelly: unikatowa kolorowanka pozwalająca na tworzenie trójwymiarowych żelków. Malując, maluch tworzy jednocześnie model 3D, który następnie może odkleić i bawić się nim do woli.
Kreda w sprayu: zupełnie inna forma ekspresji plastycznej, ćwicząca koordynację i wyobraźnię. Można ją stosować na różnych powierzchniach i jest łatwozmywalna.
W paczkach dla dzieciaków nie powinny znaleźć się słodycze ani żadne zabawki czy gry wykonane z niebezpiecznych materiałów. Wybór zestawu prezentowego zawsze warto również skonsultować z rodzicami przedszkolaków, przedstawiając im najciekawsze opcje.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze