Impreza od lat przyciąga ludzi nie tylko z terenu powiatu.
- Kto pamięta ubiegłoroczne tłumy, które zgromadził Dawid Kwiatkowski oraz legendarny KULT? Wielu uczestników tamtych wydarzeń chwaliło wyjątkową atmosferę jelczańsko-laskowickiej imprezy - podkreśla dyrektor MGCK Dorota Miś-Hanys. - Kult nieprzerwanie grał ponad 2,5 godziny, zaś fani "Kwiatka" nazwali koncert swojego idola najlepszym na całej trasie. Liczymy na podobne emocje i w tym roku.
Są na to szanse bowiem wystąpi kilka znanych postaci: - Otrzymujemy mnóstwo informacji od młodzieży odnośnie Bryski. To autorka licznych przebojów, o którą już od jakiegoś czasu zabiegali młodzi fani, co będzie dla nich sporym przeżyciem. "Odbicie", "Kraksa","Mam Kogoś Lepszego" i inne przeboje z pewnością będzie można zaśpiewać z artystką. Nasza gwiazda wieczoru to niekwestionowana legenda polskiej sceny muzycznej, koncertująca już ponad czterdzieści lat. Muzyka Lady Pank, bo o nich mowa, jest nieśmiertelna. Na koncerty przychodzą całe pokolenia. Nie mam wątpliwości, że na koncercie spotkamy niejednego ojca z synem, a może nawet z dziadkiem. Zestaw dopełniają "Pączki w tłuszczu", czyli zespół, któego wokalistą jest popularny aktor Tomasz Karolak. Zaproszenie tej grupy spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Spotkanie tylu artystów na pewno będzie dla odwiedzających sporym przeżyciem.
Planowanie eventu rozpoczęło się wiele miesięcy temu. MGCK zadbało też o bogatą ofertę gastronomiczną, czeskie wesołe miasteczko i animacje dla dzieci. Pojawi też stanowisko Toyoty, przy którym będzie można porozmawiać o możliwościach zatrudnienia i aktualnych ofertach pracy. Od pracowników Kolei Dolnośląskich dowiemy się o połączeniach do ciekawych miejsc, szczególnie atrakcyjnych podczas sezonu turystycznego.
Organizatorzy planują też promowanie idei "Archiwum Społecznego", czyli akcji podczas docierają do mieszkańców, by ocalić stare zdjęcia, obrazujące życie miasta. Przy scenie stanie więc jelcz 43 wraz z fotografiami, które już udało się pozyskać w ramach projektu.
Ponadto na miejscu zjawi się Maria Zięba, z którą będzie można porozmawiać o inicjatywach lokalnych. To ekspertka projektu "Dom Kultury+" Narodowego Centrum Kultury, którego MGCK, jako jedno z pięćdziesięciu instytucji w Polsce, jest laureatem. - Najpierw musimy poznać potrzeby mieszkańców, różnych grup społecznych, a potem je zdefiniować - podkreśla Dorota Miś-Hanys. - W maju ogłosimy konkurs na inicjatywy lokalne. Całą pulę, którą otrzymujemy od Narodowego Centrum Kultury, oddajemy na realizację pomysłów, które posłużą mieszkańcom miasta i gminy J-L. Dlatego warto porozmawiać z naszą ekspertką, do czego serdecznie namawiam.
Imprezę poprowadzi Agnieszka Mleczko
***
O godz. 17.00 wystąpią Pączki w Tłuszczu, czyli polski zespół założony w 2011 roku przez aktora Tomasza Karolaka oraz gitarzystę i kompozytora Bartosza Miecznikowskiego. Pierwszy singiel pt. "Tylko bądź", ukazał się w 2013 roku jako piosenka do serialu "Rodzinka.pl". Największym przebojem jest utwór "Anarchia", znany z serialu "39 i pół".
O 19.00 odbędzie się koncert Bryski. Za tym pseudonimem kryje się Gabriela Nowak-Skyrpan. To jedno z najgorętszych nazwisk polskiej sceny muzycznej, młoda, dwudziestoletnia wokalistka, tworząca muzykę z pogranicza indie popu, synth popu oraz elektroniki. Na swoim koncie ma takie hity jak "Panika", "Lato", "Mam kogoś lepszego" czy "Odbicie". Jej inspiracją są kolorowe lata 80. i 90., a także kultura azjatycka. Wokalistka deklaruje się jako fanka mangi i anime. W roku 2023 wyruszyła w trasę koncertową "Nasze LOVESTORY tour", a bilety na to wydarzenie wyprzedały się jak ciepłe bułeczki.
O 21.00 wystąpi gwiazda wieczoru, czyli Lady Pank. Tego zespołu nikomu nie trzeba przedstawiać. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich grup rockowych. Powstała we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz.
Napisz komentarz
Komentarze