Reklama
.
Dziś Światowy Dzień Udaru Mózgu. Stowarzyszenie Udarowcy-Liczy się wsparcie! i Fundacja Udaru Mózgu łączą siły i w ramach kampanii społecznej STOP UDAROM wysyłają do Polaków i zapraszają do podzielenia się specjalną wiadomością pod hasłem "ALERT UDAROWY". Akcję popierają Polskie Towarzystwo Neurologiczne i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
- Akcją "ALERT UDAROWY" chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że warto znać najczęstsze objawy udaru mózgu i wiedzieć, co robić, kiedy się je zauważy – czyli wezwać pogotowie ratunkowe - wyjaśnia dr n. med. Włodzimierz Krzysztof Dłużyński, prezes Zarządu Fundacji Udaru Mózgu.
- Zapraszamy każdego do udostępniania ALERTU UDAROWEGO, by ostrzeżenie o groźnej chorobie jaką jest udar mózgu dotarło i zostało zapamiętane przez jak największe grono osób. – zachęca Sebastian Szyper, prezes Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wsparcie! - Wystarczy wysłać grafikę z wiadomością ALERT UDAROWY mms-em, mailem lub udostępnić przez media społecznościowe. Być może ta wiadomość uratuje komuś życie.
Co ok. 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Udar to choroba, która może dotknąć każdego - w każdym wieku, w każdym miejscu, w każdym czasie. Co roku udar mózgu zabija ok. 30 000 Polaków.
- Polskie Towarzystwo Neurologiczne wspiera akcję Alert Udarowy. Integrujemy siły na rzecz edukacji. Świadomość objawów daje szansę na skuteczną pomoc osobie, która doświadcza udaru oraz na powrót do normalnego życia - zaznacza prof. dr hab. n. med. Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
- Mimo iż udar mózgu jest schorzeniem neurologicznym, to jego leczenie wymaga współpracy wielu specjalistów z różnych dziedzin. Istnieje również związek pomiędzy udarem mózgu a chorobami serca na tle miażdżycy tętnic. Zaangażowanie kardiologów w proces terapeutyczny tego schorzenia jest odpowiedzią na naglącą potrzebę społeczną. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne podnosi znaczenie edukacji na temat udaru mózgu, dlatego udzieliło poparcia akcji edukacyjnej ALERT UDAROWY, zorganizowanej w ramach kampanii "Stop Udarom". Mamy nadzieję, że inicjatywa ta przyczyni się do zwiększenia powszechnej świadomości na temat profilaktyki udarowej" - podkreśla prof. Adam Witkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Więcej informacji: http://stopudarom.pl/alert-udarowy/ i FB Stop Udarom, #alertudarowy.
Udostępnij to!
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze