Jelcz-Laskowice Gospodarka
SteriPack to firma z irlandzkim kapitałem. Zajmuje się produkcją opakowań medycznych jednorazowego użytku. Oferuje również usługi produkcyjne urządzeń medycznych, a od niedawna zaangażowała się w nową działalność - produkty farmaceutyczne, w szczególności napełnianie tub żelami.
Firma na pięć fabryk na świecie, w tym jedną w Polsce. Zakład w Jelczu-Laskowicach powstał siedem lat temu. W czerwcu ubiegłego roku rozpoczęła się jego rozbudowa. - Dzisiejsze święto obrazuje nasze zaangażowanie w powiększanie polskiego kapitału - mówił Gary Moore, szef grupy SteriPack, na uroczystości otwarcia nowej hali produkcyjnej. - Fabryka ma ponad 30 klientów, bez których by nas tu nie było, a rozwój nie byłby możliwy. Obecnie zatrudniamy tutaj ponad 200 osób i planujemy dalszy wzrost zatrudnienia, a także budowę kolejnej hali produkcyjnej.
Bernd Seidel, dyrektor zarządzający fabryką, dodał, że decyzja o budowie pierwszej zagranicznej placówki, właśnie w Jelczu-Laskowicach, zapadła w roku 2004. Polska była już wtedy krajem Unii Europejskiej i miała rozwiniętą infrastrukturę, zwłaszcza w zachodniej części kraju. O lokalizacji w podstrefie przemysłowej w J-L zadecydowała bliskość granicy z Europą Zachodnią, a także miast, kształcących dobrą kadrę inżynierską. Nie bez znaczenia był także teren, przygotowany pod tego typu inwestycję.
Gdy rozpoczęto budowę, zakład nie miał żadnych klientów. To miejsce nie powstało bowiem po to, by przenieść część produkcji z Irlandii, lecz by zdobyć własnych, nowych odbiorców. Firma przebiła się na rynku po dwóch latach funkcjonowania i gwałtownie zaczęła się rozwijać, czego wynikiem jest jej rozbudowa. Kończąc swoje wystąpienie, dyrektor podziękował klientom, pracownikom firmy i kadrze zarządzającej, a w szczególności budowlańcom, rozbudowującym halę, którzy zakończyli swoją pracę... godzinę przed uroczystym otwarciem.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały trzy przedstawicielki firmy - Maria Ciszewska, Ewa Rostalska i Jadwiga Folaron. Były życzenia i gratulacje od zaproszonych gości, którzy mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia fabryki. Ze względu na specyficzny charakter wytwarzanych produktów, na wielu etapach praca odbywa się w pomieszczeniach czystych klasy ISO 8 i ISO 7, co wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności i zabezpieczeń. Dlatego wstęp do sal z niektórymi liniami produkcyjnymi mają tylko upoważnione i odpowiednio ubrane osoby.
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, na rozbudowę fabryki i wyposażenie nowej części wydano około 16 milionów złotych.
Tekst i fot.:Wioletta Kamińska
SteriPack Medical Poland rozbudował fabrykę, zwiększył zatrudnienie i zapowiada dalszy rozwój. Uroczysta prezentacja nowej hali produkcyjnej odbyło się 24 kwietnia
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze