Oto firmowy biogram wyróżnionego pracownika:
Jan Falikowski legitymujący się 40-letnim stażem pracy, jest absolwentem Medycznego Studium Zawodowego we Wrocławiu, które ukończył w 1980r. na Wydziale Pracowników Socjalnych. Na stanowisku pracownika socjalnego realizuje się od 03 grudnia 1980 roku do chwili obecnej, najpierw przy ZOZ Oława w Dziale Służb Społecznych- w Ośrodku Opiekuna Społecznego, a następnie w MOPS Oława jako specjalista pracy socjalnej. Pan Jan Falikowski jest osobą kompetentną. Posiada umiejętności metodyczne, społeczne, bogatą wiedzę teoretyczną i ogromne doświadczenie zawodowe. Cechuje się znajomością przepisów prawa, które umie doskonale wykorzystać w praktyce.
Osiąga doskonale wyniki w zakresie udzielania różnych form pomocy z zastosowaniem pracy socjalnej, prowadzenia mediacji i negocjacji w interesie klientów, usamodzielniania osób tego wymagających oraz inspirowania podopiecznych do aktywności.
Na szczególną uwagę zasługują Jego umiejętności funkcjonalne a przede wszystkim: poszanowanie godności drugiego człowieka, bezinteresowność i uczciwość.
W relacjach z klientami jest empatyczny, konsekwentny w działaniu, współpracuje na zasadach partnerstwa. Nie jest konfliktowy, ma umiejętność słuchania, przyjmuje racje drugiej strony. Jest osobą kulturalną, szanującą uczucia innych.
Jest pracownikiem samodzielnym i zaangażowanym zarówno w pracę jak i w życie instytucji. Cechujące go: kultura osobista, sumienność, zaangażowanie, obowiązkowość i odpowiedzialność, są zawsze gwarancją rzetelnie wykonanej pracy.
Znakomicie sprawdza się zarówno w sytuacjach wymagających indywidualnego wysiłku, jak i w pracy zespołowej. Ma wysokie umiejętności interpersonalne, łatwo nawiązuje kontakty potrafi wytworzyć atmosferę wzajemnej pomocy i zrozumienia.
Jest osobą ambitną, ciągle doskonalącą swoją wiedzę, sprawnie wykonuje swoją profesję, działając ku zadowoleniu innych. Posiada wartości moralne i etyczne, które skutecznie realizuje w codziennej pracy.
Wzorcowa postawa pracownika socjalnego Pana Jana Falikowskiego odpowiada roli człowieka pełniącego funkcje służebne wobec osób oczekujących pomocy i w ocenie pracodawcy w pełni zasługuje na wyróżnienie.
A to materiały rocznicowe, jakie otrzymaliśmy z MOPS:
30 lat minęło od momentu utworzenia jednostki organizacyjnej, która od 1990r. zaczęła samodzielnie realizować zadania z zakresu pomocy społecznej. Do tej pory pomoc społeczna łączona była z innymi resortami. W 1960 roku pomoc społeczna została połączona z resortem zdrowia, w której działalność opiekuńcza łączona była z leczeniem i udzielaniem pomocy ludziom starym i niepełnosprawnym. Pomoc środowiskowa dla tych grup opierała się na organizacji pomocy socjalno-medycznej, a w skład zespołu środowiskowego wchodził lekarz, pielęgniarka i pracownik socjalny. W Zespołach Opieki Zdrowotnej utworzone zostały działy służb społecznych. Organizatorami świadczeń opiekuńczych były przede wszystkim organizacje takie jak: Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Czerwony Krzyż, Liga Kobiet itp.
Napisz komentarz
Komentarze