Dzięki temu projektowi nauczyciele mogą zamówić nie tylko wykłady, ale też warsztaty lub zajęcia terenowe dla swoich uczniów.
– Zabiegamy o kontakt z młodzieżą szkolną i chcemy pokazać, jakimi zagadnieniami zajmujemy się na wydziale. Wielu młodych ludzi interesuje się tematami z obszaru naszej działalności inżynierskiej i naukowej, ale nie wiedzą, że istnieją takie studia i to na Politechnice Wrocławskiej – mówi dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan ds. finansowych i ogólnych. – Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z uczniami oraz ich aktywności w czasie zajęć. Nie chcemy przekazywać im wiedzy w nudny sposób, lecz angażować ich w omawiany temat – dodaje.
Tematyka zajęć może dotyczyć m.in. środowiska i klimatu, ekologii, ekoinnowacji i ekotechnologii, źródeł energii odnawialnej, infrastruktury technicznej inteligentnych miast i budynków, efektywności energetycznej, technologii oszczędzania wody, energii i surowców, idei zero waste, zrównoważonego rozwoju czy bioróżnorodności środowiska.
Z oferty mogą skorzystać placówki edukacyjne z całego kraju. Oprócz wartości edukacyjnych młodzi ludzie mają także szansę przekonać się, jak ważna jest rola technologii i inżynierów w nowoczesnym świecie.
Zajęcia mogą się odbyć w szkole, na naszej uczelni lub zdalnie w formule online. Czas trwania wykładów jest dostosowywany do potrzeb nauczycieli i nie zawsze musi być to tylko lekcyjne 45 minut.
Aktualna oferta tematów zajęć dostępna jest na Facebooku – https://www.facebook.com/groups/zamowunaswyklad
Zgłoszenia można wysyłać na adres piotr.jadwiszczak@pwr.edu.pl. W wiadomości wystarczy podać wybrany lub własny temat, propozycję terminu, formę zajęć, wiek i liczbę uczestników.
Napisz komentarz
Komentarze