Z tego też powodu wrzesień obfituje w różne akcje, wydarzenia i spotkania, które mają na celu uświetnienie obu tych jubileuszy. Odbyły się już spotkania z pracownikami - były pyszne torty. Przeprowadzono konkursy: rysunkowy dla dzieci pracowników i na najlepsze wypieki dla pracowników. Rozpoczęto także charytatywne sportowe wyzwanie na pokonanie 25000 km w 25 dni przez naszych pracowników (na pewno firma pochwali się później wynikami tego przedsięwzięcia). W niedługimi czasie ogłoszona będzie jeszcze jedną rocznicowa akcja - "25 pasji na 25 lecie". - Chcemy dowiedzieć się więcej o naszych kolegach i ich pasjach - mówią w Autolive. - O tym, co robią w wolnych chwilach, jakie mają talenty. W planach mamy także dzień otwarty dla naszych pracowników i ich rodzin.
13 września zaprosili do zakładu w Jelczu-Laskowicach przedstawicieli lokalnych urzędów oraz pierwszych dyrektorów zarządzających Autoliv Poland, czyli byłych dyrektorów Stanisława Kostkę, Thomasa Morka, Sebastiana Gałkę, samorządowców: Romualda Piórkę - wiceburmistrza Jelcza-Laskowic, Tomasza Frischmanna - burmistrza Oławy, Artura Piotrowskiego - wójta gminy Oława, Marię Bożenę Polakowską - wicestarostę powiatu oławskiego, a także Bartłomieja Marcinowa - komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Artura Dobrowolskiego - komendanta powiatowego KPP w Oławie.
W czasie wizyty goście odwiedzili zakład produkcyjny (APA) i centrum techniczne (PJE).
Spotkanie rozpoczęło się spotkaniem z dyrektorem zarządzającym Mieczysławem Królem oraz dyrektorami Centrów Technicznych (TTC i PJE): Dorotą Cebrowską i Tomaszem Markiewiczem.
Podczas spotkania goście mieli okazję zapoznać się z bogatą historią firmy Autoliv na świecie, która zmieniła oblicze bezpieczeństwa w ruchu drogowym wprowadzając na rynek np. pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy kurtyny powietrzne. To dzięki produktom firmy Autoliv rocznie ratowanych jest ponad 35 000 istnień ludzkich! Duże wrażenie wywarła na odwiedzających również wizyta na obszarze produkcyjnym, na którym każdego dnia powstaje 100 000 poduszek powietrznych (airbagów), które następnie wysyłane są do ponad 200 lokalizacji klientów firmy w Europie. Myśląc o historii Autoliv w Polsce bardzo mocno koncentruje się także na przyszłości, inwestując w nowe technologie, uruchamiając jako pierwszy zakład na świecie w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne.
Podczas wizyty w Centrum Badań i Rozwoju (PJE) goście mogli zapoznać się z portfolio rozwijanych przez nas produktów. Dzięki prezentacji modeli airbagów i ich umiejscowieniu w aucie opracowanych przez TTC i PJE w pomieszczeniu pokazowym, goście mogli fizycznie zobaczyć stopień skomplikowania produktów firmy Autolive.
Dodatkowo przejściem przez cały Safety Centre zaprezentowano proces powstawania prototypów, przygotowania adaptacji i aut do testów, logistykę dostaw i kompletowania komponentów do testów oraz sam proces testowania.
Dzięki tej wizycie goście zyskali obraz nie tylko Zakładu Produkcyjnego i Centrum Technicznego, ale wspólnej organizacji, opartej na wzajemnej współpracy oraz nierozłączalnej współzależności i synergii pomiędzy APA, PJE TTC.
- To niesamowicie pozytywne emocje móc być częścią tak ważnej dla historii bezpieczeństwa motoryzacji firmy, która opiera swoją siłę na ponad 70 000 wspaniałych pracowników, w tym prawie 2500 w Polsce, realizując piękną wizję ratowania życia ludzkiego - mówi dyrektor zarządzający Autolive Poland Mieczysław Król. - Bardzo optymistycznie patrzę na przyszłość jednostek w Polsce, które dzięki nabytemu już doświadczeniu i bardzo dużemu zaangażowaniu naszych pracowników, będą się rozwijały wprowadzając na rynek w kolejnych latach wiele nowych produktów.
Napisz komentarz
Komentarze