Przyjechali w sprawie awantury, znaleźli marihuanę
- 20.11.2019 12:39 (aktualizacja 27.09.2023 08:52)
19 listopada policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję, w związku ze zgłoszeniem awantury domowej w jednym z domów na terenie gminy Oława. Po przyjeździe na miejsce policjanci podjęli czynności służbowe zmierzające do zażegnania konfliktu. Pouczyli domowników o stosownym zachowaniu i o konsekwencjach prawnych niewłaściwego postępowania.
Podczas rozmowy z synem zgłaszającej interwencję, policjanci zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie nastolatka wskazujące na to, że może on być po zażyciu środków odurzających. Dodatkowo, silna woń marihuany unosząca się w mieszkaniu skłoniła funkcjonariuszy do podjęcia dalszych czynności służbowych, w wyniku których ujawnili w pokoju 19-latka plantację marihuany.
Rośliny były uprawiane w doniczkach umieszczonych w specjalnie do tego przystosowanym namiocie. Policjanci o ustaleniach poinformowali dyżurnego, który przysłał do mieszkania funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej. Ci, zabezpieczyli konopie i sprzęt do ich uprawy.
19-letni właściciel roślin został zatrzymany i doprowadzony do KPP w Oławie, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i przesłuchany, zostanie mu też przedstawiony zarzuty uprawy konopii innych niż włókniste. Za co może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło KPP w Oławie
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze