Wystarczy telefon komórkowy, chwila wolnego czasu i trochę chęci, aby przygotować dla naszych najbliższych wspaniałą niespodziankę. Ekspert radzi, jak będąc amatorem w prosty sposób nagrać film z życzeniami, które będą wyglądały naprawdę profesjonalnie.
Chyba nikt z nas, siedząc w ubiegłym roku przy wspólnym świątecznym stole, nie podejrzewał, że kolejną Wielkanoc przyjdzie nam spędzić w całkiem inny sposób. Specjaliści zalecają, abyśmy zostali we własnych domach i zrezygnowali z odwiedzin u rodziny i przyjaciół. Wielu osobom trudno się
z tym pogodzić, zwłaszcza, że w tym niełatwym czasie wyjątkowo mocno odczuwamy potrzebę bliskości i wsparcia. Mamy jednak pomysł, jak przekazać naszym bliskim odrobinę ciepła, czułości i pozytywnej energii. Nagraj własny film z wideożyczeniami – to łatwiejsze niż Ci się wydaje!
Spontanicznie nie znaczy bez planu
Najbardziej wartościowe są zawsze osobiste życzenia płynące z głębi serca. Samodzielnie nagrana wideokartka pozwoli nie tylko przekazać je własnymi słowami, ale też uchwyci to, czego nie pokaże sms – emocje na naszych twarzach, uśmiech, ton głosu. Wszystkie te drobiazgi sprawią, że choć przez chwilę poczujemy się jakbyśmy byli blisko siebie.
- Spontaniczność jest bardzo ważna, ale zanim włączysz nagrywanie, zastanów się co chcesz powiedzieć i pokazać - podpowiada Piotr Wieczorek, Video Content Manager w agencji marketingowej Orchidea Creative Group. – Nie musisz recytować nauczonego na pamięć tekstu, ale wcześniejszy ramowy plan wypowiedzi, pomoże Ci mówić płynnie i bez zbędnych pauz. Przekaz będzie płynął prosto z serca, ale będzie czytelny.
Kilka uwag technicznych
Nie martw się, że nie masz profesjonalnego sprzętu, kamery filmowej czy lamp studyjnych. Bez problemu poradzisz sobie przy użyciu swojego smartfona. Zwróć tylko uwagę na kilka aspektów.
- Przed rozpoczęciem nagrywania, zachęcam do wejścia w ustawienia – radzi specjalista. - W większości telefonów można wybrać jakość obrazu i stopień kompresji. Wybierz najlepszą dostępną jakość i najniższą kompresję. Pamiętaj też, aby używać tylnej kamery.
Bardzo ważne jest to, co i w jaki sposób chcemy pokazać. Obraz nagrany poziomo dobrze pasuje do wyświetlania w telewizorze lub komputerze. Wideo pionowe bądź kwadratowe natomiast lepiej ogląda się w telefonie i innych urządzeniach mobilnych.
Napisz komentarz
Komentarze