To będzie możliwe już w dniach 3-5 września - tym razem, wyjątkowo, Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa zamyka sezon plenerowych piwnych wydarzeń, zamiast go otwierać.
Co o wydarzeniu mówią organizatorzy? - Spotkamy się na Stadionie Wrocław. Na esplanadzie którego stanie 60 stoisk najlepszych polskich browarów serwujących piwa w wielu stylach i smakach. Nie zabraknie oczywiście browarów ze stolicy Dolnego Śląska. Będą to Browar Profesja, Browar Wielka Wyspa, Browar Stu Mostów, Browar Cześć Brat, Browar Prost, Restauracja & Browar Złoty Pies, Brewery Hills, Browar Majstersztyk i Browar Odra Barrels. Z kolei Dolny Śląsk reprezentować będą Browar Miedzianka, Browar Roch, Pivovsky ze Świdnicy, trzebnicki Browar Cztery Ściany, Browar Probus z Oławy, Anders z Sycowa, Caminus z Kątów Wrocławskich, Browar Widawa i Browar Wielka Sowa z Gór Sowich.
Tradycyjnie odbędzie się spotkanie piwowarów podczas Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, będą dyskusje, pokazy i konkursy na festiwalowej scenie. Nie zabraknie też pysznego jedzenie - o strefę gastronomiczną zadbają Wrocławscy Ulicożercy, prawdziwi tropiciele oryginalnych smaków.
Przez cały weekend towarzyszyć nam będzie Latająca Kamera WFDP, z którą będziemy odwiedzać festiwalowe stoiska. Oprowadzą nas po nich czołowi piwni blogerzy oraz osoby z branży piwnej. Piwo festiwalowe na 11. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa uwarzy Browar Deer Bear z Torunia - ich Fruit Garden (Sour Ale uwarzony w kooperacji z wrocławską Szynkarnią) wygrał w głosowaniu uczestników 10. WFDP na najlepsze piwo tamtej edycji.
Szkłem festiwalowym będą szklanka Craft Master Two o pojemności 0,4l oraz półlitrowy kufel Deutschherren. Każde ze nich będzie miało oczywiście dodatkową cechę oznaczającą pojemności 0,2 i 0,3l
Więcej na www.festiwaldobregopiwa.pl, tutaj również "Poradnik początkującego piwosza” polecany szczególnie tym, którzy swoją przygodę z piwem rzemieślniczym dopiero chcieliby zacząć oraz "Piwną Książkę Kulinarną" z przepisami na pyszne dania, w których ważną rolę odgrywa piwo.
Godziny otwarcia festiwalu i stoisk: 3 września (piątek) – godz. 16-24, 4 września (sobota) – godz. 12-24, 5 września (niedziela) – godz. 12-20.
Stadion Wrocław, Al. Śląska. 1. Wstęp wolny.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa z oławskim akcentem
Ostatnich kilkanaście miesięcy chyba każdemu pokazało, że nie ma nic lepszego, niż czas spędzony z przyjaciółmi i znajomymi. - My także nie mogliśmy się doczekać chwili, w której bezpiecznie zasiądziemy przy zastawionym stole, na przykład podczas naszego festiwalu - mówią organizatorzy WFDP
- 25.08.2021 11:02 (aktualizacja 28.09.2023 09:42)
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze