Komunikacja miejska wymaga znajomości podstawowych przystanków i zdolności orientowania się w terenie. Taksówka może się niekiedy okazać bardzo drogą inwestycją, szczególnie w przypadku kilkukrotnego podróżowania nią. Może więc warto pomyśleć o krótkoterminowym wynajmie samochodu? To usługa zdobywająca w Polsce coraz to większą popularność, a opowiemy o niej poniżej.
Dlaczego akurat wynajem samochodu?
Wynajem samochodu jest usługą idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Umożliwia nam dobór odpowiedniego segmentu samochodu w przystępnych cenach. Dzięki szeroko rozbudowanej flocie, możemy zdecydować się na wypożyczenie pojazdu począwszy od segmentu A, a kończąc nawet na VAN-ie. Co więcej, opłata za wynajem ponoszona jest tylko raz, przez co już od samego początku wiemy, na ile możemy sobie pozwolić. Dysponując samochodem na doby można w łatwy sposób rozdysponować swój czas i dojechać wszędzie bez pośpiechu. Nie ma więc obaw o pojawienie się korków, jak ma to miejsce w przypadku carsharingu, gdzie płacimy za każdą, przejechaną minutę.
Plusem wynikającym z wypożyczania samochodu jest jeszcze komfort wynajmu. Auto na doby można dostać niemal wszędzie, co postaramy się za chwilę pokazać.
Gdzie wynająć samochód w Warszawie?
Punkty nadań i odbiorów dla wypożyczalni samochodów są rozlokowane po terenie całej Warszawy. Co więcej, nawet na tak popularnym lotnisku jak Warszawa okęcie wypożyczalnia samochodów ma swoją siedzibę. Oznacza to, że tuż po opuszczeniu samolotu możemy przesiąść się w wynajęty samochód.
To jednak nie wszystko. Większość wypożyczalni oferuje możliwość wynajmu przez internet. Oznacza to, że klient korzystając z telefonu bądź laptopa może zarezerwować swój samochód na określony dzień i godzinę. Proces wynajmu wirtualnego nie dotyczy jednak samej rezerwacji. W umówionym dniu, pracownik wypożyczalni podjedzie pod wskazany adres, by dopiąć wszystkich formalności i oddać pojazd w nasze ręce.
Warunki dotyczące wynajmu
Samochodami możemy poruszać się w dowolne miejsca i raczej żadna wypożyczalnia tego nie kontroluje. Niemniej jednak, jeśli istnieją dzienne limity kilometrów, warto przedyskutować tę sprawę z wypożyczalnią. Znacznie lepiej dopłacić nieco więcej za wynajem, niż za każdy przejechany kilometr.
Przy odbiorze pojazdu klient musi posiadać dowód osobisty, prawo jazdy i kartę płatniczą. Jest to wymóg, na podstawie którego samochód będzie mógł zostać wydany. Wypożyczalnie działają w pełni legalnie, przez co nie mogą wynająć pojazdu osobie bez uprawnień bądź tej, która nie ukończyła jeszcze odpowiedniego wieku do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Karta płatnicza będzie potrzebna do pobrania środków zarówno za czynsz, jak i kaucję zwrotną.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze