Oława/Jelcz-Laskowice Propozycje
Koncerty w Jelczu-Laskowicach odbędą się obok basenu. Na scenie wystąpią: De Mono, Natural Dread Killaz oraz Manchester.
De Mono istnieje od 25 lat. Przedostatni album, zatytułowany "No stress" zyskał miano złotej płyty. Piosenki - "Póki na to czas", "Życie to Sen" czy "Jednym zdaniem" - długo nie schodziły z list przebojów rozgłośni radiowych. W 2012, wraz z młodymi gwiazdami reggae nagrał muzyczny kolaż, zawierający największe przeboje lat 60. i 70. - Nie chcemy kolejnego albumu "The Best of" - mówił frontman Andrzej Krzywy. - Wolimy w nowoczesny sposób wrócić do naszych muzycznych fascynacji, pokazać przeboje, które miały na nas wpływ. Na płycie gościnnie wystąpili Marika, Junior Stress, Dawid Portasz oraz Cheeba.
Natural Dread Killaz to niezwykle popularny zespół reggae w kraju. Założyli go bracia Mesajah i paXon. Chętnych do współpracy znaleźli wśród znajomych z osiedla. Świetne przyjęcie pierwszych koncertów i publikacja w internecie utworu "Obudź w sobie lwa" spowodowały, że o zespole zrobiło się bardzo głośno. Młodą ekipą interesowano się w środowisku reggae i hip-hopu. To zaowocowało kolejnymi koncertami. Muzycy z NDK wydali pierwszą płytę w 2005 roku. W swojej twórczości mieszają różne gatunki, miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop. W kolejnych latach wykrystalizował się obecny skład Natural Dread Killaz. Na scenie współtowarzyszy mu zespół Riddim Bandits.
Manchester - toruński zespół, grający brit-pop z domieszką punk-rocka. Na scenie od roku 2006. Ma na swoim koncie udział w wielu festiwalach rockowych. W 2008 wygrał sopocki festiwal "Top Trendy". Debiutanckim singlem "Dziewczyna gangstera" zdobył dwie główne nagrody - publiczności i internautów. Manchester tworzą: Maciek Tacher, Sławomir i Darek Załeńscy, Radosław Kazmierkiewicz i Karol Ułanowski. Nagrali do tej pory dwie płyty.
*
Na oławskim Miasteczku wystąpią: Hey, Kim Nowak, Oszibarack oraz This great end.
Zespół Hey powstał w 1992 roku w Szczecinie. Nagrał osiem płyt studyjnych i trzy koncertowe. Wśród wielu nagród, najbardziej ceni sobie "Złoty Bączek", otrzymany w 2004 roku na Przystanku Woodstock, za najlepszy koncert festiwalu. Największą popularnością cieszył się w latach 1993-1995. W ówczesnej twórczości można się doszukiwać wpływów i brzmień grup spod znaku grunge. Debiutancka płyta "Fire" sprzedała się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą przeboje "Zazdrość", "Teksański", "Dreams" czy "Moja i twoja nadzieja" oraz inne.
Zespół Kim Nowak istnieje od roku 2008. Powstał z inicjatywy braci Bartosza i Piotra Waglewskich oraz Michała Sobolewskiego. Nazwa odnosi się do amerykańskiej aktorki - Kim Novak. W 2010 roku wydał pierwszy album. Muzyka inspirowana jest dokonaniami Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After i 13th Floor Elevators.
Oszibarack to zespół wrocławski, grający połączenie alternatywnej elektroniki, popu i tanecznych brzmień. Nazwa po węgiersku oznacza "brzoskwinia".
This great end to kwartet instrumentalny, czerpiący inspirację ze wszystkich form muzycznych. Powstał w 2011 roku. Koncertuje w całej Polsce. Tworzą go: Kamil Sputo, Konrad Wojciechowski, Dawid Gałczyński i Radek Wyrzykowski.
Obecnie promuje debiutancki album "Dreamless Sleep". Materiał na płytę powstawał przez półtora roku. - Motywem przewodnim naszej muzyki jest zmiana - mówią artyści. - To proces, który towarzyszy człowiekowi przez całe życie. W związku z tym są tylko dwa wyjścia: opierać się tej rwącej fali, lub wskoczyć w sam jej środek i zobaczyć, co się kryje pod powierzchnią. My wybieramy tę drugą opcję.
Kamil Tysa
Napisz komentarz
Komentarze