Przy ocenie będą brane pod uwagę m.in.: dobór tekstu, jego opanowanie, interpretację i melorecytację oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój, śpiew, scenografię).
To już trzecia edycja konkursu recytatorskiego organizowanego przez MGCK. Tym razem odbędzie się on wirtualnie. Jest skierowany do dzieci bez ograniczeń wiekowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada 2020 (tj. poniedziałek, do końca dnia). W treści e-maila proszę podać imię i nazwisko dziecka, wiek, tytuł wiersza, autora wiersza lub piosenki. Należy dołączyć zgodę na wykorzystanie wizerunku.
Konkurs będzie polegał na przesłaniu drogą elektroniczną filmów do organizatora, a następnie ocenie i prezentacji wyników w Internecie. Na podstawie otrzymanych wierszy i piosenek, zostanie zmontowany materiał filmowy zawierający również ogłoszenie wyników. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 5 grudnia 2020 r. o godz. 12:00 w mediach społecznościowych MGCK (kanał Facebook oraz YouTube).
Laureaci I, II, III miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wysłane pocztą nagrody upominkowe.
Celem konkursu jest popularyzowanie poezji dziecięcej i czytelnictwa, rozwój zdolności recytatorskich i wokalnych, zachęcenie do występów przed kamerą, popularyzowanie utworów muzycznych związanych ze Św. Mikołajem i zgłębianie wiedzy na temat tradycji świątecznych.
- Życzymy Wam dobrej, rodzinnej zabawy przy nagrywaniu filmów - mówią pracownicy MGCK. - Miejscem akcji może być pokój, ale też stworzona z koca jaskinia czy narysowany bałwan lub renifer. Potencjał, który macie w sobie, zasoby biblioteczne i Wasze mieszkania to nieskończone pole możliwości! A może by zaangażować w to misie lub ludziki z plasteliny?
Poeci, pisarze, aktorzy, piosenkarze, filmowcy… – wszyscy oni byli kiedyś dziećmi i uczyli się tak, jak Wy: występując przed kamerą, melorecytując i nagrywając różne sceny ze swojego życia, również te związane ze Św. Mikołajem.
Dokumenty do pobrania:
Regulamin Nasze Małe Wierszowanie
Zgoda na wykorzystanie wizerunku
Dozwolone jest stosowanie podkładów muzycznych. Film musi być nakręcony w ustawieniu poziomym. Prosimy o zapoznanie się z innymi wymaganymi parametrami technicznymi ujętymi w regulaminie.
O czym warto pamiętać, jeśli do przygotowania filmów chcecie użyć programów do montażu? Poproście o pomoc osobę dorosłą. Programy do montowania filmów powinny być używane legalnie (zakupione legalnie lub darmowe). Jeśli chcecie użyć pliku z muzyką upewnijcie się, że jest na licencji Creative Commons.
Tu kilka propozycji programów i stron, na które warto zajrzeć w poszukiwaniach pomocy technicznej:
Montaż filmów (wersja mobilna):
Android: PowerDirector, Adobe Premiere Clip lub FilmoraGo.
iPhone: iMovie
Muzyka na licencji creative commons: https://www.jamendo.com/
Program do montażu muzyki: https://www.audacityteam.org/
Napisz komentarz
Komentarze