Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
X.com
Youtube.com
czwartek, 17 kwietnia 2025 04:04
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
Wiadomości
Ogłoszenia
Firmy
Wydarzenia
Galerie zdjęć
Kontakt
Pokaż pozostałe elementy menu
START
AKTUALNOŚCI
SPORT
HISTORIA
ODESZLI
OGŁOSZENIA
FIRMY
REKLAMA
KONTAKT
GALERIE ZDJĘĆ
NEKROLOGI
KULINARIA
WOJNA W UKRAINIE
TURYSTYKA
WYBORY 2024
ZOBACZ:
UWAGA WĘDKARZE! Takie są okręgowe składki na ochronę i zagospodarowanie wód na rok 2025
UWAGA WĘDKARZE! Takie są składki członkowskie w 2025 roku
Natalia z Bystrzycy w finale konkursu Polska Miss Nastolatek
Są światła. Armegedon na skrzyżowaniu trwa!
Wymienią 420 latarni w dwudziestu lokalizacjach
W Oławie będzie nowa stacja paliw. Gdzie? Jaka?
ZWiK zapewnia, że wodę można pić
Nocny nalot na nielegalne automaty [VIDEO]
Tragedia na torach. Jest komunikat policji
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (152)
Jak w Oławie kąpano się i wypoczywano nad wodą
Stanie przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami stracił swój samochód
Od czwartku duże utrudnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna
Artykuły
Historia
Historia
Wybierz kategorię
Aktualności
Kino Odra
Ważne
Na sygnale
Kultura
Sport
Ciekawostki
Urodzili się
Rozmowy
Historia
Kulinaria
Archiwum
Wydarzenia
GO Kino
Minus
Odeszli
Opinie, komentarze, felietony
Dziennikarze komentują
Felieton
Listy
Samorząd
Stare pocztówki
Szukają domu
Unia to My
Wspomnienia
Piękna i zdrowa
Produkt lokalny
Społeczeństwo
Wojna w Ukrainie
Turystyka
Wybory 2024
Historia
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (155)
Zdjęcie nr 1 pochodzi z albumu Bożeny Bartoszewskiej, a zrobiono je w 1960 na ulicy 3 Maja koło wilii dwurodzinnej nr 9 (dziś tego domu już nie ma ). Na zdjęciu widzimy od lewej Irenę Bartoszewską, Jana Dulębowskiego, Zygmunta Bartoszewskiego, Czesławę Dulębowską i Bożenę Bartoszewską. Pani Bożena po latach wspomina ulicę 3 Maja tak: - W tle koło domu była ogromna lipa, na której urzędowały chrabąszcze. Urokliwa ulica, rosły przy niej ogromne lipy i stały latarnie gazowe, które zapalał pan Marian Kobel. A co zostało - nic. Za naszym domem, idąc w kierunku ZNTK, było ogrodnictwo, które ciągnęło się aż do 1 Maja, prowadziła je pani Siemiradzka.
17.08.2024 08:35
1
Gazowa w Oławie została tylko ulica (cz.2)
Powojenna historia oławskiej gazowni
09.08.2024 11:58
1
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (154)
Zdjęcie nr 1 pochodzi z albumu Elwiry Kołodziej, a zrobione zostało w 1962 roku w parku koło małego stawu. Na zdjęciu mamy Elwirę z siostrą Teresą. Na wprost są tory kolejowe, po prawej jest wiadukt w parku, a po lewej niewidoczna stacja kolejowa Oława.
09.08.2024 10:43
1
1
Zapomniany przysiółek przy drodze
- Jadąc z Biskupic Oławskich do Wójcic przy głównej drodze, po lewej stronie jest takie miejsce, gdzie do 1945 r. istniał przysiółek zwany Sandhof - napisał na profilu Stowarzyszenia Lokalnych Zwiadowców Historii Piotr Kutela. - Najprawdopodobniej do 1937 r. nazywał się Korsawe
06.08.2024 16:32
2
"Ciała rozesłano w różne miejsca". Cd. pewnej historii
Echa naszych publikacji.
04.08.2024 17:00
Gazowa w Oławie została tylko nazwa (cz.1)
O tym, że w ogóle kiedyś w Oławie była, dziś świadczy głównie nazwa ulicy. Urządzenia dawno zdemontowano, komin zburzono, a w budynku administracji dawnej gazowni od kilkudziesięciu lat działa prokuratura
03.08.2024 20:00
3
1
Miał być tym ósmym, co zginął
Adam Stec "zginął" pod koniec maja 1963 roku. Tak myśleli, ale on żył i żyje nadal. Mieszka w Oławie
30.07.2024 20:21
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (153)
Zdjęcie nr 1 zrobił Andrzej Dobrucki w 1967 roku na ulicy 1 Maja. Po prawej widzimy fragment kiosku z kwiatami, na środku widać nawierzchnię z kostki brukowej, na której leży stalowa rura wodna przygotowana do wymiany. W głębi budynek przy ulicy 1 Maja 12, powszechnie zwany jako półokrąglak. Widoczna jest ściana północna tego budynku, dziś już jej nie zobaczymy, ponieważ zasłania ją postawiony w latach sześćdziesiątych budynek o numerze 6-10. Bardzo ciekawe jest widoczne ogrodzenie przy lewej stronie półokrąglaka za idącymi pieszymi.
26.07.2024 10:07
2
1
OŁAWA Co to za blaszka?
Dawno temu Wojtek Tetlak z grupy Oławska Historia dostał od przyjaciela dziwną blaszkę, na której wybito imię i nazwisko oraz miejscowość: ERNST FLIEGE OHLAU. Blaszka miedziana ma wymiary 120 x 80 mm. Wklęsłe litery pokrywa czarna farba. Postanowił sprawdzić, co to jest, i dzieli się informacjami
24.07.2024 16:43
2
Na drugim stawie też był pomost. Albo molo
Tyle się ostatnio mówi o nowym pomoście nad jelczańskim stawem, a przecież był taki i nad drugim stawem
24.07.2024 11:28
1
7
Osobista historia kina w Oławie (1)
Rzecz będzie nie tylko o kinie. Nie da się bowiem opisać procesu budowania kolejnej młodości tego obiektu bez nakreślenia szerszego tła. I będzie to serial - w 3 odcinkach
19.07.2024 11:06
2
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (152)
19.07.2024 10:36
1
poprzednia
5
6
7
8
9
następna
Komentarze
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Kierowca
Treść komentarza:
I to pokazuje że tam musi być rondo
Data dodania komentarza:
16.04.2025, 18:19
Źródło komentarza:
Kolizja saaba, audi i VW pod galerią
Autor komentarza:
Ktoś
Treść komentarza:
Žółty mercedes a klasa, wczoraj stał koło północy koło nowego ronda na lipowej
Data dodania komentarza:
16.04.2025, 17:17
Źródło komentarza:
OŁAWA Znów szybkie i głośne jazdy?
Autor komentarza:
Wiktor
Treść komentarza:
Niebezieczny wjazd/wyjazd na parking przy galerii zaraz za pasami. Tam nie powinno być wjazdu opuszczając Strzelną czy Wiejska, jak również nie powinno być skrętu w lewo wyjeżdżając z parkingu. Jeżeli nie pomoże, to zamknąć wjazd od Lipowej, ten od Broniewskiego wystarczy.
Data dodania komentarza:
16.04.2025, 17:12
Źródło komentarza:
Kolizja saaba, audi i VW pod galerią
Autor komentarza:
Bardzo Wysoka organizatorka
Treść komentarza:
Brawo!
Data dodania komentarza:
16.04.2025, 16:42
Źródło komentarza:
Kto trafi na nowy mural Kamila Tobiasza?
Autor komentarza:
Renia
Treść komentarza:
Zapewne demolują kosmici. Na pewno nie miejscowi.
Data dodania komentarza:
16.04.2025, 16:24
Źródło komentarza:
Protest przeciwko wandalizmowi w Bystrzycy (ZDJĘCIA)
Autor komentarza:
Stefan
Treść komentarza:
W tej Oławie to zawsze jakiś debil musi się znaleźć
Data dodania komentarza:
16.04.2025, 14:48
Źródło komentarza:
OŁAWA Znów szybkie i głośne jazdy?
Galerie zdjęć
Poprzednie
Następne
W sobotę działo się w Ścinawie
Liczba zdjęć w galerii:
43
Data dodania galerii:
07.02.2025
Burmistrz wizytował budowę hali sportowej
Liczba zdjęć w galerii:
19
Data dodania galerii:
04.02.2025
Tak bawili się oławscy seniorzy przy gorących latynoskich rytmach
Liczba zdjęć w galerii:
15
Data dodania galerii:
03.02.2025
Kolędowali w Gaci
Liczba zdjęć w galerii:
16
Data dodania galerii:
21.01.2025
Święty Mikołaj odwiedził Ścinawę i Ścinawę Polską
Liczba zdjęć w galerii:
21
Data dodania galerii:
10.12.2024
Tak było na 1. Oławskim Biegu Niepodleglości
Liczba zdjęć w galerii:
37
Data dodania galerii:
11.11.2024
Reklama
Ogłoszenia
AGD
BHP
Budowlane
Elektronika RTV
Hydrauliczne
Komputery
Kupno
Lekarskie
Motoryzacyjne
Nauka
Nieruchomości
Nieruchomości - do wynajęcia
Nieruchomości - kupno
Nieruchomości - sprzedaż
Nieruchomości - zamienię
Praca
Przetargi
Różne
Szukam pracy
Sprzedaż
Tłumaczenie
Transport
Turystyka i rekreacja
Usługi
Zdrowie i uroda
Zespoły
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego
Jestem tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Wykonuję tłumaczenia uwierzytelnione i zwykłe: - dokumentów firmowych (KRS, umowy spółki, CIT-8, pisma itp.) - dokumentów urzędowych (akty USC, zaświadczenia) - dokumentacji medycznej i pracowniczej - dokumentów pojazdów sprowadzonych zza granicy (w tym celne) Zalety skorzystania z moich usług: - jestem doświadczonym tłumaczem, więc dokumenty są tłumaczone solidnie, bez błędów - krótki termin realizacji - wystawiam paragony oraz faktury VAT - możliwość zlecenia tłumaczenia drogą mailową (scany, zdjęcia) i wysyłki tłumaczenia pocztą elektroniczną, pocztą tradycyjną, kurierem - dogodna lokalizacja biura - blisko dworca PKP we Wrocławiu - pracuję w dni robocze w godz. 7:00 - 20:00 oraz w weekendy - po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i ustaleniu pory O jakości świadczonych przeze mnie usług świadczą pozytywne komentarze zadowolonych klientów. Zapraszam do skorzystania z moich usług. Tel. 606275831 e-mail: ims@wp.pl
Data dodania ogłoszenia:
27.03.2025
KURKI NIOSKI OD 10 TYG.
KURKI NIOSKI OD 10 TYG. OD 24 ZŁ SZCZEPIONE, RÓŻNE KOLORY, STANOWICE 89D; SMARCHOWICE ŚLĄSKIE. TEL. 534535954, TEL. 603058754.
Data dodania ogłoszenia:
11.03.2025
Dj Robi
Dj Robi - wesela, integracje, plenery, scena - doświadczenie - ponad 16 lat www.djrobi.pl 507-053-028
Data dodania ogłoszenia:
20.01.2020
Reklama